رسانه ها مسئولان را پاسخگو کنند

ریال نیوز : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت
: مهمترین فصول مشترک ما با اصحاب رسانه، نگاه به تامین امنیت ملی، رفاه عمومی، بهبود معیشت مردم و کمک به حل مشکلات و توسعه استان است.

به گزارش ریال نیوز ، محمدحسین فائزی افزود : رسانه ها بایستی جریان ساز باشند به حل مشکلات مردم کمک کرده، مسئولان را پاسخگو کنند موانع را از مسیر زندگی مردم بر دارند و موجب پیشرفت شوند.
 

وی اضافه کرد: رسانه ای که حرفه ای نباشد نمی تواند جریان ساز باشد لذا بایستی مسیر حرفه ای شدن خبرنگاران و فعالان رسانه توسط وزارت ارشاد هموار شود و ما آمادگی داریم در آموزش اصحاب رسانه با حضور بهترین استادان متخصص همکاری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: اگر شما نتوانید به اداره ارشاد کمک کنید قادر به پیاده کردن اهداف خود نخواهیم بود لذا انتظار دارم ضمن بیان توقع خود از اداره ارشاد، میزان سهم ما در حرفه ای شدن و اقتصاد رسانه را مشخص کنید. 

وی بیان داشت: توقع داریم دغدغه حل مشکلات مردم استان را در رسانه مشاهده کنیم و در این میان ما هم باید به اقتصاد و معیشت شما توجه داشته باشیم تا تعامل دو سویه شکل بگیرد.

فائزی یادآورشد: امروز اقتصاد هنر موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود و به نظر می رسد اقتصاد رسانه ها هم اهمیت ویژه دارد زیرا رسانه ای که خبرنگارش در کف میدان است و هزینه می کند به میزان اثرگذاری اش در حل مشکلات جامعه باید مورد حمایت نهادهای فرهنگی قرار گیرد.

وی گفت: حاضریم از رسانه ها حمایت کنیم و هزینه دهیم به شرط آن که عملکرد درستی داشته باشند و حتی اگر با ما زاویه سیاسی دارند و مخالفند اما در حل مشکلات، دغدغه مند باشند.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین اضافه کرد: امروز رسانه ها می توانند در تسریع حل مشکلات ناحیه شهری مهرگان، بافت های فرسوده، حاشیه نشینی، آسیب های اجتماعی و دهها چالش دیگر نقش آفرین باشند و ما متعهد می شویم به رسانه هایی که کارکرد موثری داشته باشند کمک مالی کنیم و گره گشای مشکلاتشان باشیم.

او یادآورشد: برای تقویت توانمندی و مهارت حرفه ای و رشد خبرنگاران از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم زیرا باور داریم باید جایگاه و تراز رسانه های استان قزوین را بالا ببریم و با آموزش های حرفه ای و بهره گیری از بهترین استادان عرصه خبر و رسانه به مهارت حرفه ای خبرنگاران کمک کنیم.

دنبال حرف حساب از رسانه ها هستم
 
فائزی تصریح کرد: با شناختی که از فعالان رسانه های استان قزوین دارم بدنبال حرف حساب و خارج از روزمرگی از آنها هستم و درخواست می کنم با خلاقیت، تدبّر، تفکر و ارائه پیشنهادهای عملی و کاربردی به ما کمک کنید تا در کارها موفق باشیم زیرا شما را دوست امین و متخصص خود در رسانه می دانم.

سیاسی عمل نخواهم کرد

فائزی بیان کرد: باید از سیاسی کاری و روزمرگی خارج شویم و با راه اندازی «خانه خلاق فرهنگ و رسانه» با کمک دلسوزان برای حل مشکلات مردم گام برداریم.

این مسئول فرهنگی گفت: اعتقاد دارم کشور ما فقط در دو دسته «اصولگرا» و «اصلاح طلب» تقسیم نمی شود و دسته بندی های سیاسی فرق دارد هر چند در هر دو گروه انسان های خوب و منصف و نیز افراد منفعت طلب حضور دارند که برخی مواقع با هر دو گروه زاویه دارم اما به جریان سومی قائلم که به نظرم «جریان اصیل انقلاب اسلامی» است که در مسیر منافع مردم حرکت کند.

فائزی اظهار داشت: مهمترین فصول مشترک ما تامین امنیت ملی، رفاه عمومی، بهبود معیشت مردم و کمک به حل مشکلات و توسعه استان است و آمادگی داریم ضمن عمل به وظایف خود در حمایت از رسانه ها و ترویج مطالبه گری و تقویت امید بخشی و جایگاه فرهنگ استان هم کمک کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − نه =

دکمه بازگشت به بالا