رکوردشکنی ایرانول در فروش

به گزارش ریال نیوز، عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول، در جلسه شورای مدیران این شرکت و در آستانه شانزدهمین سال تاسیس شرکت نفت ایرانول (۱۱ آذر) گفت: خوشبختانه ایرانول روند رشد و توسعه خوبی دارد و اکنون در ۵ سال مدیریت در این شرکت رکورد تولید، فروش، صادرات، سود و افزایش سهم بازار روغن موتور را از اول تاسیس ایرانول تاکنون شکسته‌ایم.

وی افزود: فروش روغن‌های موتوری و صنعتی ایرانول از ۱۱۰ میلیون لیتر سال ۹۴ به حدود ۱۶۰ میلیون لیتر در سال گذشته رسیده و باعث شده خام‌فروشی بیس اویل (روغن پایه) از ۱۴۰ هزار تن سال ۹۴ به حدود ۲۰ هزار تن در هشت ماهه امسال کاهش یابد که این امر موجب شده سهم بازار روغن موتور ایرانول بر اساس گزارش‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۱۹ درصد سال ۹۳ به حدود ۲۷ درصد در پایان سال ۹۶ و حدود ۳۰ درصد در سال جاری افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تصریح کرد: ایرانول تاکنون حدود ۴۰ درصد افزایش فروش روغن موتور نسبت به سال گذشته داشته است و در کل فروش شرکت  نسبت به سال گذشته با رشد ۶۵ درصدی مواجه و تا ۱۰ آذر فروش مبلغی ایرانول نیز از میزان سال‌های گذشته بیشتر بوده است.

اسحاقی تاکید کرد: به منظور تحقق استراتژی شرکت و با هدف خدمت به مردم در سال جاری افزایش فروش روغن موتور را در دستور کار قرار دادیم و با افزایش ۴۰ درصدی فروش روغن موتور سود شرکت در شش ماهه نخست سال جاری با حدود ۶۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته مواجه بوده است.

وی گفت: همه کارها در شرکت نفت ایرانول براساس استراتژی تدوین شده ۱۴۰۴ پیش می‌رود و با اجرای این استراتژی باید در سال ۱۴۰۰ به شرکتی پیشرو در داخل تبدیل شویم و در سال ۱۴۰۴ خام‌فروشی را به حداقل برسانیم.

اسحاقی تصریح کرد: در سال جاری چهار محصول جدید با بالاترین سطح کیفی روز دنیا به بازار عرضه کردیم که استقبال خوبی شد و عرضه محصولات جدید بر اساس استراتژی شرکت در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: تولید روغن دریایی و روغن مشترک ایرانول و پتروناس نیز از کارهای مهمی بود که خوشبختانه به بازار عرضه کردیم و مورد استقبال قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول گفت: بر اساس استراتژی تدوین شده ۱۰ پروژه مهم شرکت از سال ۹۵ تا ۱۴۰۰ باید اجرا شود که از این تعداد پروژه‌های پایانه صادراتی ایرانول با ظرفیت ۲۵ هزار تن در بندر ماهشهر، راه‌اندازی برج خنک‌کننده پالایشگاه آبادان، راه‌اندازی خط ریلی حمل محصولات از تهران به ماهشهر انجام شده و یوتیلیتی پالایشگاه‌های تهران و آبادان و فاز یک خط موم‌گیری و فاز دوم تولید اکسترکت سبز و احداث ساختمان مرکزی ایرانول از پروژه‌هایی هستند که تا ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند و برنامه زمانبندی آنها مشخص شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =

دکمه بازگشت به بالا