افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف برق

به گزارش ریال نیوز، محمدحسن متولی‌زاده با اشاره به تعرفه مشترکان پرمصرف برق اظهار کرد: مطابق طرح برق امید فرصت ۶ ماهه به مشترکان پرمصرف برق برای اصلاح الگوی مصرف داده شد که این مهلت در اردیبهشت ماه به پایان خواهد رسید.

مدیرعامل توانیر تصریح کرد: در صورتی که مشترکان پرمصرف نسبت به اصلاح مصرف خود اقدام نکنند علاوه بر افزایش ۷ درصدی عمومی برق و ۱۶ درصد عوارض پر مصرفی ۱۰ درصد نیز بر اساس طرح برق امید به قبوض برق آن‌ها اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به هدف گذاری طرح برق امید برای بهینه سازی مصرف مشترکان، افزود: با اجرای طرح برق امید مصرف ۷ میلیون مشترک مشمول تخفیف صددرصدی این طرح شدند و ۶ درصد نیز از تعداد مشترکان پرمصرف کاسته شد.

متولی زاده بیان کرد: در طرح برق امید مشترکان به سه دسته مشترکان پرمصرف خوش مصرف و کم مصرف تقسیم می‌شوند و مشترکان پرمصرف با اقداماتی ساده می‌توانند میزان هزینه برق خود را کاهش دهد.

مدیرعامل توانیر تصریح کرد: قیمت برق از سال‌های گذشته به صورت پلکانی محاسبه می‌شود به طوری که اگر مشترکی از الگوی مصرف تعیین شده عبور کند اضافه مصرف آن با تعرفه بیشتری محاسبه خواهد شد و تصاعدی افزایش خواهد یافت، از سوی دیگر در صورت کاهش مصرف نیز تعرفه با شیب نزولی به طور محسوسی کاهش خواهد داشت.

وی افزود: به ازای هر ۱۰ درصد کاهش مصرف برق میزان بهای برق ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت و از سوی دیگر مشترکان برق می‌توانند با نصب پنل‌های خورشیدی بخشی از برق مورد نیاز خود را تامین کند و از این طریق میزان نهایی پرداخت برق را کاهش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا