ساخت 120 مدرسه برکت در سال 99

به گزارش ریال نیوز، محمد مهجوری ضمن اعلام این خبر افزود: بنیاد برکت در راستای نهضت مدرسه‌سازی و به منظور توسعه فضاهای آموزشی و توزیع عادلانه امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور، ساخت و تکمیل 120 باب مدرسه را با 700 کلاس درس در این مناطق برای سال جاری پیش‌بینی کرده است.
وی خاطرنشان کرد: با ساخت این 120 مدرسه در سال جاری، تعداد مدارس ساخته و تکمیل شده بنیاد برکت در مناطق محروم کشور به 1230 مدرسه با 6800 کلاس درس می‌رسد.
مهجوری با اشاره به تخصیص 9500 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مدارس برکت افزود: بنیاد برکت در مجموع به ساخت و تکمیل 1770 مدرسه در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور متعهد است که با بهره‌برداری کامل از این تعداد مدرسه، 205 هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل در مدارس برکت می‌شوند.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی یادآور شد: مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم است که از طریق بنیاد برکت و در قالب نهضت مدرسه‌سازی این بنیاد دنبال می‌شود.
وی گفت: بنیاد برکت بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب بر ارتقای عدالت آموزشی در مناطق محروم، پس از احداث 1000 مدرسه‌ اول، ساخت 1000 مدرسه‌ دوم برکت را در دست اقدام دارد.


به گفته مهجوری، مدارس بنیاد برکت تاکنون بالغ بر 2600 روستا در 31 استان کشور را تحت پوشش قرار داده‌اند.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت تاکید کرد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.
گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت و به منظور محرومیت‌‌زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور راه‌اندازی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا