ریال نیوز: رصد بازار خودرو بیانگر آن است که پراید ۱۳۱ بالاخره به زیر ۱۰۰ میلیون تومان رسید و امروز مدل بدون آپشن این خودرو با قیمت ۹۵ تا ۹۸ میلیون در بازار خرید و فروش شد.

به گزارش ریال نیوز، تعطیلات دو هفته ای در کشور در حالی اجرایی شده که باز بودن دفاتر ثبت رسمی اسناد موجب شده تا بازار خودرو زیرپوستی به فعالیت خود ادامه دهد.

کرونا؛ بازار خودرو را تعطیل نکرد

این در حالی است که نمایشگاههای خودرو این روزها تعطیل هستند، اما با نگاهی به سایت های اینترنتی می توان گفت بازار خودرو به صورت محدود در حال فعالیت است و معاملات با مبایعه نامه انجام می شود و سند رسمی برای خودروهای خریداری شده در حال حاضر صادر نمی شود، اما این امکان برای خریدار در نظر گرفته شده که تا صدور سند رسمی یعنی در دوره زمانی چهار پنج روزه با مبایعه نامه در سطح شهر تردد کند.

به گفته یکی از نمایندگی های فروش برای خودرو خریدار طی پنج روز سند رسمی حاضر می شود و با توجه به تعطیلی مراکز شماره گذاری خریدار می توانند پس از اتمام تعطیلات برای شماره گذاری مراجعه کند. با این شرایط می توان گفت تعطیلی پیش بینی شده نتوانست بازار خودرو را تعطیل کند و خریداران و فروشندگان با روش های دیگری به داد و ستد مشغولند.

قیمت انواع پراید در بازار

براساس ارزیابی بازار خودرو قیمت پراید ۱۳۱ پس از چند روز مقاومت بالاخره به  زیر ۱۰۰ میلیون رسید و با قیمت ۹۵ تا ۹۸ میلیون تومان در بازار معامله شد.

 البته فروشندگان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که مدل آپشن دار این خودرو همچنان بالای ۱۰۰ میلیون تومان و با قیمتی در حدود ۱۰۴ میلیون تومان در بازار بازار داد و ستد می شود. 

مدل هاچ بک این خودرو یا همان پراید ۱۱۱ نیز به گفته فعالان بازار خودرو قیمتی در حدود ۱۲۰ میلیون تومان را به خود گرفته است.