شهرداری خسارت طرح های شهری به شهروندان را جبران کند

ریال نیوز : اگر می خواهیم مردم همراهی و دلسوزی نسبت به اجرای طرحهای شهری داشته باشند ابتدا باید خود، دلسوز مردم باشیم و نباید حق و حقوق یک عده افرادی که در مناطق مستضعف نشین هستند را به واسطه آبادانی شهر زیر پا بگذاریم.

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: شهرداری قزوین باید ضرر و خسارت ناشی از اجرای طرح های شهری که نیمه کاره مانده یا حتی اگر به سر و سامان رسیده را برای شهروندان جبران کند.

وی افزود: همانطور که در تملکات به نفع مردم عمل می شود باید شرایط را به گونه ای فراهم نماییم که به نفع گروه آسیب پذیر باشد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر اینکه باید هوای مردم را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: شهرداری قزوین می تواند برای کاهش و جبران خسارت به شهروندان در اجرای پروژه های شهری، طرحهای پیشنهادی خود را به کمیسیون های شهرسازی و عمران ارایه نماید تا شهرداری را در این راستا کمک نماییم.

اشدری در طرح دیدگاه خود نسبت به لایحه تعیین نرخ ورودی برای پارک رباتیک گفت: اینکه گفته می شود سرمایه گذار برای افتتاح این مجموعه با شرایط فعلی تمایلی ندارد، شاید دلیلش این باشد که رضایت مندی از تعهدات به موقع اتفاق نیفتاده و از سویی شهرداری نیز تعهدات خود را نسبت به سرمایه گذار به موقع انجام نداده است لذا باید این موارد در جلسه ای باحضورخود سرمایه گذار مطرح و بررسی شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه جلسه که به بررسی لایحه تمدید مصوبه شورا در خصوص تمدید قرار داد یکساله واگذاری بخشی از ساختمان شهرداری در شیخ آباد به موسسه خیریه بهزیستی برای ارایه خدمات به کودکان کار گفت: قرار بود با مشارکت یکی از خیران محترم قزوین و با مشارکت و اعطای زمین از سوی شهرداری قزوین، در جوار منزل شهید بابایی درمانگاه تخصصی احداث و راه اندازی شود که به این منطقه که درمانگاه ندارد سرویس و خدمات درمانی ارایه شود، اما به دلیل یکسری از محدودیت ها در اعطای زمین پیشنهاد می شود تا در کنار ارایه خدمات به کودکان کار در ساختمان شیخ آباد، خیر را مستقر نموده تا بتوانیم درمانگاه تخصصی را در این مکان احداث و راه اندازی نماییم.

وی با تاکید بر این که یکی از اهداف شهرداری، شرکت در امور عام المنفعه است خواستار توجه شهرداری و همراهی اعضای شورا در این خصوص شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا