شکست دروازه طلایی بازار دلار

به گزارش ریال نیوز، معادلات سیاسی و جو حاکم بر بازار فضا برای معامله گران دلار را کاملا تغییر داده است برخی از معامله گران اعتقاد دارند تا آخر سال خبری از صعودی متصور شده برای دلار نیست. این گروه برای ادعای خود چند دلیل دارند؛ از دست رفتن کف های مهم بازار ارز، عقب نشینی تقاضا و روندهای نظارتی حاکم بر دلار.

از دست رفتن دو محدوده حمایتی مهم می تواند به نزول بیشتر دلار منجر شود؟ اسکناس آمریکایی روز شنبه نه تنها نتوانست محدوده 25 هزار و 700 تومانی را حفظ کند که محدوده 25 هزار و 600 تومانی را نیز در معاملات پشت خطی از دست داد.

برخی تحلیل گران فنی باور داشتند، پایین رفتن از محدوده های یاد شده به معنای آن است که بازار آمادگی افت بیشتر قیمت را دارد؛ با این حال، دو اتفاق تردید کاهشی ها برای ادامه روند نزولی را بیشتر کرد. اول اینکه، علی رغم از دست رفتن سطح 25 هزار و 600 تومانی در معاملات پشت خطی، برخی معامله گران بازار، پس از برخورد دلار به سطح 25 هزار و 500 تومانی، نه تنها در فروش ارز احتیاط کردند که کمی هم خریدار شدند. مساله دوم که تردید کاهشی ها را بالا می برد، عدم هماهنگی دلار با نرخ حواله درهم بود.

عوامل هموار کننده افت دلار چه خواهد بود؟

اگر قیمت دلار امروز از محدوده 25 هزار و 600 تومان بالاتر نیاید و نرخ حواله درهم نیز افت بیشتری را تجربه کند، می توان انتظار داشت که مسیر اسکناس آمریکایی نزولی باقی بماند. درهم روز شنبه در سطحی به کار خود پایان داد که با دلار بالای 26 هزار تومان تطبیق داشت. در شرایطی که درهم در محدوده 7 هزار و 100 تومانی قرار دارد، نزول اسکناس آمریکایی به زیر 25 هزار و 450 تومان دشوار است.

محدوده حرکتی جدید در بازار ارز

برخی فعالان ارزی باور دارند، دلار تنها قصد دارد در محدوده کم نوسان جدیدی حرکت کند؛ آن ها کف این محدوده را 25 هزار و 400 تومان می دانند و سقف آن را عدد 25 هزار و 900 تومانی حدس می زنند. علت تعیین چنین محدوده قیمتی این است که دلار در اواخر آذرماه توانست کف 25 هزار و 400 تومانی را حفظ کند و از تاریخ 26 آذر نیز نتوانسته است پا به بالای 26 هزار تومان بگذارد. سناریوهای کمتر محتمل، شکست دلار تا ابتدای مرز 25 هزار تومانی یا افزایش به بالای 26 هزار تومان است. این سیگنال ها تنها در صورتی فعال می شوند که دلار از مقاومت یا حمایت های دامنه گفته شده عبور کند.

کاهش عدد طلایی درهم

تحلیل گران فنی برای امروز عدد طلایی درهم را نیز کاهش دادند از نظر این گروه مرز مهم برای نرخ حواله درهم 7 هزار و 120 تومان است اگر قیمت ها زیر این مرز برای ده دقیقه معامله شود پتانسیل نزول تا مرز 7 هزار هم وجود دارد در مقابل معامله بالای این قیمت می تواند نرخ حواله را تا مرز 7 هزار و 300 تومان بالا ببرد. قیمت درهم در معاملات فردایی برای بازار روز یک شنبه دقیقا در سطح 7 هزار و 120 تومان بود. علامتی که نشان می دهد معامله گران فردایی نیز احتیاط پیشه کرده اند و تلاش دارند گام به گام در بازار حرکت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا