اقتصادیگوناگون

صدور و تجدید پروانه کسب و کار مطابق مقررات از ابتدای تیرماه

 

محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی به اصناف و بازرگانان و تجار اعلام کرد: از اول تیرماه صدور یا تجدید پروانه کسب‌وکار براساس ماده ۱۸۶ قانون مالیاتی مطابق با مقررات انجام می شود.

در این نامه آمده است:‌ همانگونه که استحضار دارید؛ شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با هدف حمایت از کسب و کارها در مقابل بیماری کرونا، مصوبه ای مبنی بر عدم نیاز به اخذ گواهی موضوع ماده ۱۸۶ برای صدور یا تجدید پروانه کسب و کار اشخاص حقیقی تا پایان خرداد ماه سال ۱۳۹۹ صادر نمود که این امر طی بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۹/۲ مورخ ۱۳۹۹/۱/۶ با امضاء رییس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور به مراجع ذیربط ابلاغ گردید.

با عنایت به اتمام مدت زمان مذکور، ضروری است که از ابتدای تیرماه سال جاری استعلام الکترونیکی مالیاتی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم برای متقاضیان صدور یا تجدید پروانه کسب و کار، مطابق با مقررات مربوط انجام شود.

بر این اساس خواهشمند است دستور فرمایید مراتب امر و لزوم ارسال استعلام موضوع ماده صدرالاشاره، به تمامی مراجع صادر کننده مجوز کسب و کار در زیر مجموعه آن مرکز ( اتاقهای اصناف سراسر کشور و …) اطلاع رسانی شده و نیز مسئولیت تضامنی مسئولان امر در صورت عدم رعایت حکم ماده قانونی موصوف، مورد تأکید قرار گیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا