طلب حقوق کارگران هپکو دو ماه است

به گزارش ریال نیوز، به نقل از فارس، سعید فرخی در مورد شایعه‌ای مبنی بر تعطیل شدن هپکو،‌ گفت: استانداری مرکزی ظرف دو سه سال گذشته تلاش می‌کند که مشکل کارخانه تولید تجهیزات سنگین هپکو حل شود و رونق تولید به این کارخانه برگردد، بنابراین به هیچ وجه دنبال تعطیلی این کارخانه نیست و شایعات در این زمینه به شدت تکذیب می‌شود.

معاون استاندار استان مرکزی، گفت: در حال حاضر با وجود تلاش برای پیگیری حقوق کارگران هپکو فقط دو ماه از حقوق کارگران معوق مانده که امروز هم پیگیری کارگران هپکو بودیم و امیدواریم مشکلات آنها حل شود.

معاون استاندار مرکزی گفت: با هماهنگی که با سازمان خصوصی‌سازی و مدیران این سازمان و بخش حقوقی آن داشته‌ایم، امیدواریم مشکلات کارگری در هپکو اراک حل شود.

فرخی در پاسخ به این پرسش که آیا رونق تولید به کارخانه هپکو برمی‌گردد یا خیر، گفت: برای ایجاد رونق تولید پیگیر هستیم تا مصوباتی که استانداری مرکزی و مسؤولان مربوطه با آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور داشتند، محقق شود.

وی در مورد واگذاری 60.72 درصد سهام هپکو که دراختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار دارد، گفت: این موضوع کاملاً به سازمان خصوصی‌سازی مرتبط است، اما ما پیگیر هستیم که حقوق معوقه کارگران این شرکت به زودی وصول و پرداخت شود.

معاون استاندار مرکزی گفت:‌هم سازمان خصوصی‌سازی و هم استانداری مرکزی پیگیر مصوبات ستاد ملی رفع موانع تولید هستند و هم پیگیر مصوبات در حضور معاون اول رئیس‌جمهور در مورد این کارخانه تولیدی هستیم.

وی تأکید کرد: امیداریم هر چه زودتر رونق تولید و کسب و کار به کارخانه بزرگ هپکو برگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا