” فارس ” سود سهامدارانش را داد

ریال نیوز : مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت هلدینگ خلیج فارس با حضور ۸۰/۴۵ درصدی صاحبان سهام و نمایندگان قانونی آنها  امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ در سالن همایش های برج میلاد برگزار و با تصویب صورت های مالی شرکت از سوی سهامداران به ازای هر سهم ۵۰ تومان سود نقدی تقسیم شد.

به گزارش ریال نیوز ،  مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت هلدینگ خلیج فارس با حضور ۸۰/۴۵ درصدی صاحبان سهام و نمایندگان قانونی آنها  امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ در سالن همایش های برج میلاد برگزار و با تصویب صورت های مالی شرکت از سوی سهامداران به ازای هر سهم ۵۰ تومان سود نقدی تقسیم شد.

در ابتدا مجمع علی عسگری، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به قرائت گزارش فعالیت شرکت پرداخت و گفت  ارتقا شاخص های عملکرد در ولید ، فروش و سودآوری، صیانت و حمایت از حقوق سهامداران گروه در بازار سرمایه، طرح های توسعه ای در دست اجرا ، استراتژی توسعه طرح های ارزش آفرین پایین دستی ، سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز، ساخت داخل و بوم سازی دانش فنی،پرژه های ویژه ، مسئولیت اجتماعی، حفظ و ارتقا سرمایه انسانی و سیاست های تامین مالی شرکت از جمله محور های اصلی شرکت است .

عسگری با اعلام این مطلب که شرکت هلدینگ خلیج فارس تا کنون ۴ میلیارد دلار فروش ارزی داشته است گفت: مبلغ فروش شرکت تا پایان خرداد ماه سالجاری با رشد ۸۶ درصدی از ۱۶۵ هزار میلیارد تومان به ۳۷۰ هزار میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد سود خالص تلفیقی هلدینگ خلیج فارس نیز با رشد ۴۱ درصدی به عدد ۹۴هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است که البته سود شرکت اصلی نیز با رشد ۴۴ درصدی به ۵۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

عسگری با بیان این مطلب که صادرات شرکت هلدینگ خلیج فارس نیز با رشد ۸۷ درصدی همراه بوده است افزود: کل فروش هلدینگ تا پایان خردادماه سال جاری ۱۴ و نیم میلیارد دلار معادل ۷۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: شرکت هلدینگ خلیج‌فارس توانست در ICIS جایگاه بیست و سوم را در میان صد شرکت شیمیایی برتر دنیا و همچنین جایگاه دوم منطقه و رتبه دوم بیشترین حاشیه سود عملیاتی و رتبه هفتم بیشترین افزایش فروش و رتبه رتبه هفتم بیشترین حاشیه سود خالص را کسب نماید.

عسگری گفنت: هلدینگ خلیج‌فارس در کل ۲۸ پروژه در دست اجرا که ظرفیت آنها بیش از ۲۱میلیون تومان و با سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار و ۷۹۰ هزار میلیارد تومان است.

مدیر عامل شرکت هلدینگ خلیج فارس در ادامه گزارش خود اظهار داشت: طرح بازسازی واحد پارازایلن پتروشیمی بوعلی سینا خانه مرکزی پتروشیمی بندر امام و طرح کلر آلکالی پتروشیمی بندر امام و طرح بازیافت اتان پتروشیمی بندر امام و طرح HYCO پتروشیمی کارون و طرح SSPپتروشیمی شهید تندگویان و طرح شیرین سازی برش سنگین پتروشیمی نوری و پتروشیمی ارغوان گستر ایلام و پتروشیمی صدف عسلویه و پروژه صنایع شیمیایی پترو آرمند لردگان.

وی افزود: ایجاد پارک های صنایع تکمیلی در عسلویه و ماهشهر و سایر شهرهای ساحلی خلیج فارس با هدف توسعه زنجیره ارزش و صنعت و تنوع پذیری سبد محصول گروه و تولید محصولات خاص.

مدیر عامل شرکت هلدینگ خلیج فارس افزود:  در راستای سیاست‌های کلان شرکت تامین خوراک پایدار و ورود به عرصه‌های اکتشاف و تولید شرکت در میادین نفت و گاز سرمایه گذاری کرده است که یکی از آنها توسعه فاز ۲ میدان گازی تنگ بیجار با هدف تامین خوراک پتروشیمی ایلام در مرحله نهایی سازی قیمت و انتخاب مدل قراردادی است، سرمایه گذاری بعدی در میدان مارون خامی است که با هدف تامین خوراک پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس و پتروشیمی بندر امام در مرحله تهیه پروپوزال بوده و تکمیل مطالعات و همچنین کشف قیمت و انتخاب نوع قرارداد.

عسگری مشارکت و سرمایه‌گذاری در احداث پتروپالایشگاه ها و طرح مایع سازی گاز طبیعی و سرمایه‌گذاری برون مرزی در حوزه پالایشگاه و پتروشیمی از پروژه های ویژه شرکت خواند و ادامه داد:

سیاست های تامین مالی پروژه‌های شرکت شامل برنامه‌ریزی جهت استفاده حداکثری از ظرفیت صندوق توسعه ملی و تعامل و توسعه همکاری با بانک ها و استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی در بازار سرمایه و طراحی صندوق پروژه برای تامین سرمایه مورد نیاز پروژه ها و جذب سرمایه های کوچک مردانی و استفاده از توانمندی‌های شرکت تامین سرمایه خلیج فارس و بنیان گذاری گروه مالی هلدینگ خلیج فارس به منظور بهره برداری از ظرفیت های توسعه آن خوانده شد.

عسگری افزود: شرکت هلدینگ خلیج فارس در نظر دارد از صنایع پایین دستی پتروشیمی ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد زایی داشته باشد.

وی مانده مطالبات سرمایه گذاری شرکت ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشیم عایدی بیشتری خواهیم داشت.

در ادامه جلسه مدیر مالی هلدینگ خلیج فارس با اشاره به اخذ حکم توقیف اموال شرکت بازرگانی پتروشیمی از سوی پتروشیمی «پارس» بابت طلب ۱۱۵ میلیون دلاری از صدور احکام دیگر داوری برای توقیف اموال بابت مطالبات نوری، بندرامام و هلدینگ خلیج فارس خبر داد و اعلام کرد: احتمال بازگشت سهام شرکت بازرگانی پتروشیمی به شرکت ملی صنایع پتروشیمی وجود دارد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش یکی از سهامداران در خصوص اختلاس ۱.۱ میلیارد دلاری در هلدینگ ، ضمن رد و تکذیب آن،گفت: این پرونده مربوط به یک شرکت خصوصی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده ربطی به هلدینگ ندارد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =

دکمه بازگشت به بالا