قالیباف رسانه ها را محکوم کرد

ریال نیوز : رئيس مجلس شورای اسلامی با بیان این که برخی از رسانه‌ها حرف‌هایش درباره ربوی بودن فعالیت بانک‌ها را به نادرستی منتشر کرده‌اند گفت که رسانه‌ها در این خصوص شیطنت و صحبت‌ها را تقطیع کرده و در کنار یکدیگر قرار دادند که اگر مطالب به‌صورت کامل منتشر می‌شد، تضادی در آنها وجود نداشت.

به گزارش ریال نیوز ، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«برخی از رسانه‌ها حرف‌های بنده را در خصوص ربوی بودن فعالیت بانک‌ها به‌ صورت نادرست منتشر کردند، رسانه‌ها در این خصوص شیطنت کردند و صحبت‌ها را تقطیع کرده و در کنار یکدیگر قراردادند که اگر مطالب به‌صورت کامل منتشر می‌شد، تضادی در آنها وجود نداشت.

منظور بنده این بود که همه عقود و عملیات بانکی بدون ربا و مبتنی بر فقه اسلامی و احکام مراجع بوده و هیچ شکی در آن نیست، اما این موضوع را همه ما می‌دانیم که در مرحله آخر که در پیشخوان شعب بانک‌ها اقداماتی انجام می‌شود، عملاً بخشی از قراردادهایی که منعقد می‌شود، هم طرف بانک و هم مشتری می‌داند که مبلغ دریافتی در محل دیگری هزینه می‌شود، همچنین در بخش‌های دیگری مانند بازار سرمایه، بانک‌ها به‌گونه‌ای عمل می‌کنند و شبهاتی در این حوزه وجود دارد و نباید منکر آن شویم البته باید دقت و توجه کنیم که این‌گونه رفتارها، زحمات شبکه بانکی را بی‌اثر می کند.

‎بانک‌ها از مجموعه نقدینگی که در اختیاردارند، عملاً ۵۰ الی ۶۰ درصد آن را به بهانه‌های مختلف نگه‌داشته و باقی آن را در چرخه فعالیت قرار می‌دهند. این در حالی است که مبالغی که در اختیار بانک‌هاست، سرمایه‌های مردم بوده و باید در چرخه اقتصاد قرار گیرد.»

‎او این پست اینستاگرام را با انتشار تصاویری از جلسه خود در جمع مدیران عامل بانک‌های خصوصی کشور منتشر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا