” قشم ” هاب انرژی منطقه می شود

ریال نیوز : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مزیت و سرمایه اصلی این منطقه را فرهنگ غنی، تمدن کهن و مردم اصیل و نجیب جزیره خواند و گفت: تغییر رویکرد دیپلماسی اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم برای تبدیل شدن به هاب انرژی منطقه، تغییر رویکرد اقتصادی از محلی گرایی به منطقه گرایی و فرامنطقه ای و بهره گیری از ابزارهای تامین مالی نوین از اولویت های ویژه این سازمان خواهد بود.

به گزارش ریال نیوز، افشار فتح الهی در آیین تکریم و معارفه خود که با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شد، افزایش اعتماد بین مردم و سازمان منطقه آزاد قشم، تحقق اقتصاد دریامحور، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و کوتاه کردن فرآیند صدورمجوزها با هدف مبارزه با فساد را از دیگر برنامه های خود اعلام کرد.

فتح الهی، حضور دکتر سعید محمد را در راس مدیریت مناطق آزاد کشور نور امیدی در نزد صاحبنظران و متخصصان مناطق آزاد خواند و افزود: بطور قطع این حضور در شرایط تحریم های ظالمانه بسیار موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد قشم در میان مناطق آزاد کشور شرایط ویژه و موقعیت ژئوپولتیکی خاصی دارد که متفاوت از سایر مناطق آزاد است و امید است که در ریل گذاری جدید، حرکت این منطقه در مسیر درستی هدایت شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، تحقق همه این برنامه ها را منوط به همدلی و هماهنگی همه مسئولان دستگاه های اجرایی و بزرگان و شیوخ جزیره و جوامع محلی با سازمان دانست و یادآور شد: همه برنامه ها با قید زمان در اختیار عموم قرار خواهد گرفت تا همه بتوانند با نقد و بررسی این برنامه ها و ارائه پیشنهادات و ابتکارات خود در ساختن جزیره ای زیبا و توسعه یافته با سازمان مشارکت نمایند.

گفتنی است؛ آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با حضور «سعید محمد» مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، «مهدی دوستی» استاندارهرمزگان، ائمه جمعه شیعه و اهل سنت قشم و جمعی از مقامات دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، استان هرمزگان، شهرستان قشم و اقشار مختلف جامعه محلی در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا