قیمت واقعی گوشت گوسفندی ۷۰ هزار تومان

رمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران در نشست خبری به مناسبت هفته جهاد سازندگی وضعیت علوفه در مراتع را در سال جاری مناسب ارزیابی کرد و اظهار کرد: میزان تولید دام عشایر نیز در سال جاری افزایش خواهد یافت به طوریکه پیش بینی می شود با افزایش 15 الی 20 درصدی این محصول حدود 190 هزار تن تولید داشته باشیم.

وی در خصوص وضعیت ابتلای جامعه عشایری به بیماری کرونا اظهار کرد: مدیریت کوچ عشایر برای جلوگیری از ابتلای افراد به کرونا کنترل و حدود 30 روز تاخیر داده شد.

عشایر فوتی از کرونا نداشتند

وی ادامه داد: 215 هزار نفر (20 درصد) از جوامع عشایری مورد غربالگری قرار گرفتند که در میان آنها 700 نفر مشکوک بودند. 72 نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند و 44 نفر مبتلای قطعی و بستری شدند اما خوشبختانه تلفاتی میان جامعه عشایری به دلیل ابتلا به بیماری کرونا نداشتیم.

قندالی از ایجاد فراکسیون عشایری در مجلس خبر داد و گفت: این فراکسیون به عنوان اولین فراکسیون مجلس جدید نهایی شده و کار خود را آغاز می‌کند.

قیمت واقعی گوشت گوسفندی 70 هزار تومان است

وی درباره قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: بر اساس برآورد ما و مصرف خوراک یارانه‌ای، قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی نباید بیشتر از 70 هزار تومان و دام زنده 35 هزار تومان باشد و این مبالغ عایدی مناسبی برای تولیدکنندگان خواهد داشت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قرار شده که بخشی از ذخایر استراتژیک شرکت پشتیبانی امور دام از محل دام سبک داخلی تامین شود به طوریکه مقرر شده 5 هزار تن گوشت گوسفندی از دامداران خریداری شود.

قندالی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر نرخ خرید دام سبک از دامداران گفت: مقرر شده که قیمت این محصول براساس قیمت روز خریداری شود؛ با توجه به اعلام نرخ روز توسط دولت از لحاظ روانی می‌تواند تاثیرات مثبتی نیز روی بازار داشته باشد.

انباشت دام سبک نداریم

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در حال حاضر با انباشت دام گاو و گوساله در کشور مواجه هستیم اما در ارتباط با دام سبک مشکلی برای عرضه این محصولات در بازار وجود ندارد.

قندالی یادآور شد: با توجه به ذائقه مردم برای خرید گوشت گوسفندی شاهد کاهش قیمت دام سنگین گاو و گوساله هستیم.

ارز 4200 نهاده های دامی حذف نمی شود/ حذف ارز داروهای دامی

وی ادامه داد: نرخ ذرت، کنجاله سویا و جو در سال جاری کماکان با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود و نگرانی بابت تامین نهاده‌ها نخواهیم داشت هر چند که اخیرا ارز واردات داروهایی دامی حذف شد

رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان صحبت های خود گفت: گرانی گوشت قرمز بیشتر مربوط به شهر تهران است و قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی در حال حاضر در بسیاری از شهرستان‌های کشور با قیمت 78 هزار تومان عرضه می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا