لیست فروشندگان بدسابقه خارجی تدوین و منتشر می شود

به گزارش ریال نیوز، سعید دخانیان با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه در سالهای اخیر به دلیل شرایط  ناشی از تحریم امکان انجام معاملات خارجی از طریق شیوه های پرداخت ایمن همچون اعتبارات اسنادی یا برات وجود ندارد بنابراین خریدهای خارجی در قالب پرداخت های طرف سوم در قراردادهای فی مابین شرکت های واردکننده و فروشندگان خارجی انجام می شود.

وی افزود: استفاده از این شیوه برای خرید کالا موجب اختلافات مالی طرفین از لحاظ کیفیتی و وزنی شده است به همین علت و بنا بر درخواست اعضای اتحادیه که دچار خسارت مالی جدی شده اند کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تشکیل شده است.

دخانیان ادامه داد: در عرصه تجارت بین المللی برخی فروشندگان به دلیل بی اطلاعی تجار وغیرقابل استفاده بودن سیستم بانکی الزام آور تعهدات خود را انجام نمی دهند که موجب تحمیل خسارت به شرکت های واردکننده می شود. در این زمینه اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران با دریافت اطلاعات از اعضا و اخذ مشاوره از متخصصین نسبت به جمع آوری اطلاعات فروشندگان خوشنام و متعهد و فروشندگان بدسابقه اقدام کرده و بانک اطلاعاتی مربوطه را ایجاد می کند.

بر اساس اعلام  اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور دخانیان تصریح کرد: در زمینه تجارت داخلی نیز واردکنندگان معمولاً با ترخیص کاران، انبارداران و شرکت های باربری به لحاظ عدم اجرای مصوبات و رعایت نرخ های قانونی دچار مشکل می شوند که لازم است در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.

عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت:همچنین اتحادیه ساز و کار لازم را برای اهلیت سنجی پیمانکاران مختلف (ترخیص کاران، انبارداران و …) فراهم کرده تا اعضا بتوانند در قراردادهای خود ریسک کمتری را داشته باشند. 

عضو کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خاطرنشان کرد: این کارگروه تهیه نمونه قراردادهای حقوقی تعهدآور و ایجاد ارتباط با اتحادیه ها، اتاق های بازرگانی و اتاق های مشترک متناظر در کشورهای فروشنده به عنوان مرکز اتکا اعضا و طرف مشاوره و راهنمایی شرکت ها را در دستور کار دارد.

وی یادآور شد: از دیگر اقداماتی که در راستای حمایت حقوقی از اعضا اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران  صورت می گیرد این است که در جهت بالا بردن توان کارشناسی شرکت ها  کلاس های آموزشی در خصوص مسائل بازرگانی بین الملل (تنظیم قراردادها، اینکوترمز و …) برگزار می شود.

دخانیان اظهار کرد: استفاده از ظرفیت های سازمان توسعه تجارت و شوراهای حل اختلاف برای احقاق حقوق اعضا و جلوگیری از فعالیت فروشندگان غیر متعهد و بدسابقه از دیگر اقداماتی است که از سوی کارگروه حقوقی اتحادیه به مرحله اجرایی در خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا