ماجرای خودروهای ۵۰۰۰ دلاری قالیباف

ریال نیوز : رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس روی مصوبه واردات خودرو پافشاری کرد و ما می‌توانیم خودروهایی با قیمت ۵۰۰۰ دلار اما با کیفیت مناسب وارد کنیم.

به گزارش ریال نیوز، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی درباره موضوع واردات خودرو، اظهار کرد: مصوبه واردات خودرو در دو جلسه مفصل در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور بنده و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. صرفاً دو بند در آن جلسه اصلاح شد اما در نهایت کلیات آن به تأیید رسید.

وی ادامه داد: بحث خودرو از جمله موضوعات مهم کشور محسوب می‌شود. واردات خودرو به این شکل نیست که ما فقط خودرو وارد کنیم و به مباحث دیگر توجه نشده باشد و ما در طرح ساماندهی صنعت خودرو تأکید کردیم که به تولید خودرو هم توجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر روش تولید خودرو در کشور دارای اشکالات فنی است که باید مورد توجه قرار گیرد، در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به صورت مفصل توضیح دادم که چگونه باید وضعیت خودروسازی را در کشور اصلاح کنیم.

قالیباف اظهار کرد: در شرایط فعلی می‌بینیم که قیمت تمام شده خودرویی مانند پراید ۲۰۰ میلیون تومان است، در حالی‌ که با ارز ۲۵ هزار تومانی می‌توان خودروهایی را در حدود ۵۰۰۰ دلار با کیفیتی بسیار خوب وارد کشور کرد که این خواسته مجلس بوده و مجمع تشخیص مصلحت نظام با آن همراهی کرد.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع یعنی واردات خودرو در ارتقای کیفیت تولید خودرو، قیمت تمام شده و تیراژ تولید مؤثر خواهد بود و لازم است از پافشاری مجلس روی مصوبه خود و همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا