مجلس به دنبال تقویت صندوق های بازنشستگی

ریال نیوز : مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه مجلس به دنبال تقویت صندوق‌های بازنشستگی است، گفت: هزینه‌های درمانی از جیب بیمه شدگان باید کاهش پیدا کند.

به گزارش ریال نیوز، میرهاشم موسوی در جلسه شورای اداری تأمین اجتماعی استان آذربایجان غربی در ارومیه افزود: در این استان شهدای نامداری چون شهیدان باکری که الگوی ایثار و از خودگذشتگی هستند داریم و باید از روح شهدای گرانقدر مدد بگیریم.

وی افزود: در بدو ورود به سازمان تأمین اجتماعی سه عنوان؛ تحول، عدالت و اعتماد را مطرح و تاکید کردیم که بخش‌های بیمه و درمان با این مفاهیم سنجیده و ارزیابی خواهند شد. این مفاهیم ناظر به وضعیت موجود و مشکلات ما هستند.

موسوی گفت: مشکل اصلی صندوق‌های بازنشستگی فاصله بین درآمد و هزینه‌ها است. باید در زمینه هزینه‌ها و درآمدها مدیریت صحیح داشته باشیم و فرصت‌های جدیدی ایجاد کنیم. در بخش بیمه باید رویکردهایی در زمینه صندوق‌های انفرادی داشته باشیم و اصلاح ساختاری و پارامتریک انجام دهیم.

وی با اشاره به این که ظرفیت‌های خیلی خوبی در داخل سازمان تأمین اجتماعی داریم، تاکید کرد: در صورت استفاده از آنها می‌توانیم آینده بهتری را برای ذینفعان رقم بزنیم. باید برای آینده بیمه شدگان برنامه ریزی کنیم و از طرح‌های تحول ناظر به استفاده از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: باید بتوانیم هزینه‌های خود را به سمت صحیح سوق دهیم و کیفیت را در ارائه خدمات تضمین کنیم. وقتی عدالت را مطرح می‌کنیم باید ببینیم خدماتی که ارائه می‌کنیم تضمین کننده و در برگیرنده مفهوم عدالت است یا خیر.

وی اظهار داشت: در درمان غیر مستقیم و مراکز طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی باید پرداخت از جیب بیمه شدگان را کم کنیم و بهترین خدمات را باید به آنها ارائه کنیم تا در نتیجه آن رضایت مخاطبین را کسب کنیم.

موسوی خاطرنشان کرد: بالاترین ارزش برای ما سلامت بیمه شدگان است. در بخش درمان ۵۳ هزار میلیارد تومان هزینه کردیم. ارتقای خدمت رسانی ساز و کارهای مناسب را می‌طلبد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه از فرصت‌های داخلی این سازمان باید خلق ارزش و خلق مدیریت کنیم، گفت: حرکت با برنامه در اولویت کارهاست. باید تصویر کلی از مشکلات داشته باشیم تا بتوانیم برنامه ریزی مناسب برای حل آنها ارائه دهیم.

موسوی افزود: زمانی که تحول را مورد تاکید قرار می‌دهیم منظور این است که کارگر و کارفرما به حق خود برسند. سازمان تأمین اجتماعی امانت دار بیمه شدگان است. برای ایجاد تحول راهی جز حرکت به سمت هوشمندسازی نداریم. هر چند در این راه سختی‌هایی وجود دارد ولی مسیر صحیح همین است.

وی فرایند زدایی را از راهکارهایی دانست که برای رفع مشکلات بیمه شدگان مؤثر است و برای تحقق آن استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی سازمان تأمین اجتماعی را مؤثر عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: هر کاری که بخواهیم انجام دهیم نیازمند همکاری و مشارکت کارکنان در تمام سطوح سازمان است. مسئولیت ما این است که با همکاران با عدالت رفتار شود و افراد شایسته و فعال ارتقا پیدا کنند. باید تمام قوانین مرتبط با ایثارگران در سازمان تأمین اجتماعی اجرا شود. در بحث تبدیل وضعیت همکاران ایثارگر اقداماتی انجام شده است.

موسوی گفت: تأمین اجتماعی یک سازمان خدمت محور است و ارتباط مخاطب و مردم با این سازمان در اولویت قرار دارد. باید مشکلات ارباب رجوع ما که اکثریت آنها قشر ضعیف و کارگر هستند را با سعه صدر حل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا