معامله طلای روسیه در بازارهای جهانی ممنوع شد

ریال نیوز : با افزایش پیشروی‌های روسیه در اوکراین، واشنگتن به دنبال این است که مسکو را از فروش شمش در بازارهای بین المللی منع کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار دستورالعملی در وب‌سایت خود به تجار دیگر کشورها هشدار داد که هرگونه معامله با طلا خصوصاً طلای روسیه به شدت ممنوع بوده و آمریکا آن را تحریم خواهد کرد.

در بیانیه خزانه داری آمریکا آمده است که این اقدام با هدف جلوگیری از دور زدن روسیه از تحریم‌های موجود انجام می‌شود.

در همین رابطه یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: «هدف ما از وضع این تحریم حذف روشمند مزایا و امتیازاتی است که روسیه در گذشته به عنوان یک شرکت کننده مهم در نظم اقتصادی بین‌المللی از آن برخوردار بود».

ایالات متحده و متحدانش قبلاً چندین دور تحریم را عیله روسیه اعمال کرده اند که از مهمترین آنها می‌توان به هدف قرار دادن بزرگترین وام دهندگان این کشور و ذخایر و دارایی‌های خارجی دولت روسیه و ثروتمندان این کشور اشاره کرد، از طرف دیگر محدودیت‌های جدید می‌تواند بانک‌های بین المللی را از خرید یا اعطای وام به ذخایر طلای روسیه باز دارد.

روسیه حدود ۱۳۰ میلیارد دلار ذخایر طلا دارد که پنجمین ذخایر طلای بزرگ جهان است. این کشور در سال ۲۰۱۴ پس از تحریم‌های اولیه ایالات متحده به دلیل بحران اوکراین، خرید طلا را افزایش داد. مسکو از آن زمان تاکنون دارایی‌های خود را بیش از دو برابر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا