نامه مجلس به رئیسی برای جاماندگان سهام عدالت

ریال نیوز : رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.

به گزارش ریال نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا پور ابراهیمی در رابطه با موضوع جاماندگان سهام عدالت اظهار کرد: هم‌اکنون جمعیت بسیار زیادی از جاماندگان سهام عدالت، تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند.

وی افزود: تقریباً حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم در مجموعه سازمان بهزیستی هستند و باید برای این دو بخش تصمیم‌گیری شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که بر مبنای تصمیم سال گذشته افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی که فاقد سهام عدالت هستند باید از این سهام برخوردار شوند، گفت: اگر این موضوع را بخواهیم حل کنیم، باید منابع آن را تأمین می‌کردیم، دولت قبل پس از بررسی در صحن به دلیل تأمین منابع با اجرای آن مخالفت کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: قرار است با توافقی که با دولت سیزدهم داریم این موضوع را نهایی کنیم و نامه‌ای را اخیراً خدمت رئیس‌جمهور نوشته‌ایم و از آقای رئیسی درخواست کرده‌ایم با این موضوع موافقت کند، رئیس‌جمهور نامه را به وزیر اقتصاد و سازمان برنامه ارجاع دادند تا کارهای کارشناسی انجام شود، منتظر این هستیم کارشناسی به اتمام برسد و موافقت دولت به مجلس اعلام شود.

پورابراهیمی درباره این که آیا منابع مالی این موضوع تأمین شده است؟ افزود: در نشست مشترکی که سال گذشته داشتیم، بخشی از سهام دولت که هنوز آزاد نشده برای تخصیص منابع مالی در نظر گرفته شده است، در صورت موافقت رئیس‌جمهور و همچنین شورای نگهبان که مغایرت با اصل هفتاد و پنجم (ایرادات شورای نگهبان که بار مالی دارد) نباشد، می‌تواند سریع عملیاتی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

دکمه بازگشت به بالا