نشست رئیس سازمان مالیات با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

ریال نیوز : در نشست رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با رئیس و اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت رعایت عدالت مالیاتی، اجرای پایه های جدید مالیاتی، مبارزه جدی با فرار مالیاتی، شناسایی مودیان جدید و رفع مسایل و مشکلات مودیان تاکید شد.

به گزارش ریال نیوز به نقل از رسانه مالیاتی ایران، در نشست رئیس کل، معاونین و مدیران ستادی سازمان امور مالیاتی کشور با رئیس و اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، آخرین تحولات و دستاوردهای نظام مالیاتی مورد بررسی قرار گرفته و بر تداوم رویکردهای تحولی و به سرانجام رساندن برنامه های جدید نظام مالیاتی با همکاری و حمایت مجلس شورای اسلامی و سایر ارکان نظام تاکید شد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ابتدای این جلسه، گزارشی از رویکردها و برنامه های تحولی نظام مالیاتی در دوره جدید ارایه کرد و گفت: نظام مالیاتی کشور برای حرکت در مسیر و سمت و سویی که شایسته دولت سیزدهم و در تراز یک دولت مردمی باشد، نیازمند همراهی همه ارکان نظام به ویژه قوه مقننه برای اصلاح و وضع قوانین روزآمد و اثر بخش است.

دکتر داود منظور، در این نشست آخرین وضعیت وصولی درآمدهای مالیاتی و دستاوردهای نظام مالیاتی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، از جمله رکورد وصولی درآمدهای مالیاتی، رشد چشمگیر اظهارنامه های دریافتی، شناسایی بیش از دو میلیون مودی جدید، اجرای شیوه های جدید مبارزه با فرار مالیاتی، وصول معوقات مالیاتی، تسریع در رسیدگی ها، تسریع در فرآیند دادرسی مالیاتی و همچنین تحولات مربوط به حوزه هوشمندسازی نظام مالیاتی به اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ارایه کرد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس نیز در این نشست ضمن قابل تقدیر خواندن تحولات نظام مالیاتی در یکسال اخیر عنوان کرد: اقدامات مهمی که سازمان امور مالیاتی در دولت سیزدهم انجام داده،در دولت قبل نبوده و مبنای این کار بزرگ این است که در این دوره عدالت مالیاتی اولویت یافته و به کم شدن نا برابری ها کمک می کند. سازمان امور مالیاتی کشور توانسته با برنامه ریزی و اقدامات منسجم آنچه در قانون بودجه سال جاری پیش بینی شده بود را تحقق بخشد و حتی از اهداف ترسیم شده پیشی بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین نصرا… پژمان فر، تصریح کرد: کمیسیون اصل 90 یک کمیسیون نظارتی است و به عنوان یک دستگاه نظارتی که مسئولیت نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی را بر عهده دارد، نقش مهمی در بهبود عملکرد و رفع مسایل و مشکلات دستگاه های اجرایی و پیگیری مشکلات و دغدغه های مردم در جهت رفع مطالبات عمومی دارد.

در این جلسه، اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس نیز ضمن ارایه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص پیشرفت های نظام مالیاتی و همچنین چالش های پیش رو برای تحقق نظام مدرن مالیاتی، مسایل و دغدغه های مالیاتی و از جمله مسائل مردم حوزه انتخابی خود را با رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور مطرح کرده و در ادامه، راهکارهای حل و فصل این مسایل مورد بررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا