وعده معاون وزیر راه برای حل مشکلات رانندگان

ریال نیوز : رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به گلایه رانندگان ناوگان برون شهری از برخی مشکلات گفت: برای تثبیت قیمت قطعات یدکی، لاستیک و روغن با وزارت صمت در حال گفتگو هستیم.

به گزارش ریال نیوز به نقل از صداوسیما، داریوش امانی با اشاره به گلایه رانندگان ناوگان برون شهری گفت: نرخ بلیت حمل و نقل جاده‌ای با توجه به شرایط اقتصادی مشخص می‌شود چراکه در این بخش، سرمایه گذار بخش خصوصی و غیر دولتی است و ارزیابی‌ها بر اساس قیمت لاستیک، قطعات یدکی و نرخ تورم تعیین می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پیش از عید نوروز، رانندگان متقاضی افزایش نرخ‌ها بودند افزود: با توجه به دستور رئیس جمهور مبنی بر اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی نباید صورت گیرد، قیمت‌ها در این بخش ثابت ماند.

وی افزود: در حال بررسی و برآورد هزینه‌های رانندگان هستیم که نهایتاً جمع بندی نظر کارشناسان، به ستاد تنظیم بازار ارجاع شده و قیمت نهایی مشخص می‌شود و درصد افزایش قیمت، بستگی به نرخ تورمی دارد که بانک مرکزی اعلام می‌کند.

امانی در خصوص گلایه رانندگان در برخی از شهرها گفت: نرخ لاستیک، روغن و قطعات یدکی دچار نوسانات قیمت است و برای تثبیت قیمت با وزارت صمت گفتگوهایی داشتیم و از طرفی رانندگان با کمبود گازوئیل در برخی جایگاه‌ها مواجه شدند که این دغدغه رانندگان نیز به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منعکس شده است.

وی تاکید کرد: از دیگر گلایه‌های رانندگان موضوع بیمه‌های آنهاست چون رانندگان قدیمی از یارانه‌ای استفاده می‌کنند که شامل رانندگان تازه وارد نمی‌شود اما طبق پیگیری‌هایی که سال گذشته از سازمان تأمین اجتماعی داشتیم، بخشنامه‌ای صادر شده مبنی بر اینکه به ازای هر راننده‌ای که بازنشسته می‌شود، باید راننده جدیدی جایگزین شود تا مزایای یارانه‌ای شامل حال آنها نیز بشود که این بخشنامه در برخی از استان‌ها هنوز عملیاتی نشده اما با این وجود، در حال پیگیری مشکلات رانندگان هستیم.

سامانه سپهتن همچنان غیر فعال است

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین درباره مسدود بودن سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان) گفت: این سامانه بزودی با قرارداد با پیمانکار جدید راه اندازی می‌شود.

امانی افزود: در ایام نوروز ۳۷ میلیون تردد بین استانی صورت گرفته و امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۱ درصد افزایش سفر در محورهای مواصلاتی داشتیم و روز ۵ فروردین با عبور از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تردد، پر تردد ترین روز ثبت شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تشکیل جلسه شورای عالی ایمنی حمل و نقل با حضور رئیس جمهور و همچنین همکاری دستگاه‌های مربوطه منجر شد که امسال هماهنگی‌های بیشتری برای تسهیل مسافرت‌ها صورت گیرد و این همکاری‌ها منجر به کاهش ۲۳ درصدی سوانح و تلفات جاده‌ای شد.

وی بیان کرد: ۱۲ هزار راهدار به صورت شبانه روزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین فعالیت کردند و ۱۱ هزار و ۴۳۰ عملیات راهداری از جمله مرمت نصب علائم انجام شد.

امانی در خصوص سامانه سپهتن نیز گفت: سامانه سپهتن به دلیل تغییر پیمانکار از قبل از عید عملیاتی نبود و قرار است با ورود پیمانکار جدید به زودی مجدداً راه اندازی شود.

گفتنی است یک هفته پیش از عید نوروز، معاون راهداری سازمان راهداری در جریان بازدیدی که از ترمینال‌های مسافری داشت اعلام کرد: ظرف مدت یک هفته آینده سامانه سپهتن عملیاتی خواهد شد که تاکنون این سامانه راه اندازی مجدد نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا