پایان عملیات گازرسانی به ۶۹ روستای قزوین

ریال نیوز : مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در جریان تور رسانه‌ای یک‌روزه بازدید از طرح‌های گازرسانی منطقه الموت از پایان گازرسانی به ۶۹ روستای استان قزوین از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش ریال نیوز ، مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در بخش نخست سفر خود از محور آتان بخش الموت شرقی شامل ۶ روستای آتان، ایلان،‌ طاله، هنیز، چوسر و کلایه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای گازرسانی به ۶ روستا در محور آتان حدود ۳۷.۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است و طول خط انتقال گاز در این منطقه ۳۴ کیلومتر است.

حجتی‌پور میزان پیشرفت فیزیکی اجرای طرح گازرسانی به محور آتان را ۷۵ درصد دانست و اضافه کرد: از ۳۳ کیلومتر لوله‌گذاری این شبکه ۲۳ کیلومتر انجام شده است و تاکنون ۱۹۳ روز از اجرای این پروژه گذشته است. اجرای این پروژه ۲۰ فروردین‌ماه امسال شروع شده و تا امروز هم ۷۵ درصد پیشرفت کرده است.

وی ادامه داد: در این پروژه در مجموع ۵۲۰ المک گاز برای گازرسانی به ۶۳۰ خانوار نصب خواهد شد، چرا که ممکن است هر ۲ خانوار روستایی از یک المک گاز هم استفاده کنند و در مجموع در این طرح حدود ۲۵۰۰ نفر از روستانشینان محور آتان صاحب نعمت گاز طبیعی می‌شوند. مجموع اعتبارات اجرای این طرح ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

حجتی‌پور در ادامه از گازرسانی به ۵۱ روستای استان قزوین از مجموع ۱۳۳ روستای مصوب سفر ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت: البته از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون طرح گازرسانی به ۶۹ روستای استان قزوین افتتاح و راه‌اندازی شده است و ۵۱ روستا مربوط به مصوبه سفر رئیس‌جمهور به قزوین در اردیبهشت‌ماه پارسال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + نه =

دکمه بازگشت به بالا