پروفسور امین اطلاعات ویکی‌پدیا درباره جبهه ملی سامان ششم را تکذیب کرد

ریال نیوز : پروفسور حسن امین طی پیامی اطلاعات مندرج در ویکی‌پدیا درباره جبهه ملی سامان ششم را تکذیب کرد.

به گزارش ریال نیوز، پروفسور حسن امین رئیس هیئت اجرایی جبهه ملی سامان ششم یادگار ماندگار معنوی دکتر محمد مصدق ، جبهه ملی مذکور در ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ اطلاعات مندرج در ویکیپدیا را تکذیب کرد.

متن آگاهی نامه مصوب جبهه ملی به شرح زیر است:

جبهه ملی (سامان ششم) از بدو تأسیس تا امروز بدون وقفه در مسیر نیل به دموکراسی و حاکمیت قانون و پاسداری از  منافع ملی، با مشارکت هموندان متعهد و مقاوم به رغم همه محدودیت ها و مخاطرات، فعال بوده است و اکنون در پی درگذشت زنده یاد دکتر هرمیداس باوند، با انتخاب آقای جمال درودی (باسابقه ترین عضو جبهه ملی در قید حیات)، به ریاست شورا، مهندس کورش زعیم به عنوان سخنگو و پروفسور سیدحسن امین به عنوان ریاست هیئت اجرایی کماکان به فعالیت خود ادامه می دهد.
شوربختانه، در مدخل «جبهه ملی : سامان ششم» در دانشنامه آزاد ویکیپدیا به اشتباه و نادرست  چنین نوشته شده است که جبهه ملی سامان ششم در ۷ بهمن ۱۴۰۱ منحل شده و رئیس هیئت اجرایی آن (سیدحسن امین) در آبان ۱۴۰۰ از جبهه ملی سامان ششم اخراج شده است. شورای مرکزی این اطلاعات غلط را قویا تکذیب می کند و برای ثبت در تاریخ به طور عام و تصحیح ویکیپدیا به طور خاص، اعلام می کند که :
اولا، جبهه ملی سامان ششم نه تنها هیچگاه منحل نشده است، بلکه بی وقفه و مستمر، از آغاز اعلام موجودیت در آبان ۱۳۹۷ تا امروز، به فعالیت خود ادامه داده است و
ثانیاً ، تایید می شود که پروفسور سیدحسن امین از بدو خروج از هیئت رهبری اجرایی جبهه ملی سامان پنجم و پیوستن به جبهه ملی سامان ششم تا کنون به طور مستمر و لاینقطع عضو شورای مرکزی جبهه ملی سامان ششم بوده است.
انتظار می رود این واقعیت ها در همه منابع از سوی رسانه‌ها لحاظ و اطلاعات غلط مندرج در ویکیپدیا تصحیح شود.»
گفتنی است که جبهه ملی تأسیس ۱۳۲۸ قدیمی ترین سازمان سیاسی دموکراسی خواه خاورمیانه است که در تاریخ سیاسی ایران سه نخست وزیر ( دکتر محمد مصدق، دکتر شاپور بختیار و مهندس مهدی بازرگان) از آن برخاسته اند. عدم تصحیح اشتباه راه یافته در ویکی پیدیا راجع به جبهه ملی سامان ششم، نه تنها تحریف تاریخ است، که به دلسردی نیروهای دموکراسی خواه منجر می شود.


شورای مرکزی جبهه ملی سامان ششم، از راست: دکتر علی رشیدی، علی شجاع، جمال درودی، مهندس کورش زعیم، وکیل گیتی پورفاضل، دکتر هرمیداس باوند، پروفسور حسن امین، دکتر عبدالحمید شمس، سرهنگ محمد اویسی، ناصر کمیلیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا