پنجمین اجلاس بین المللی صلح برگزار شد

ریال نیوز : پنجمین اجلاس بین المللی صلح و جایزه بین المللی صلح اسلامی و جایزه صلح صنوبر در مرکز همایشهای بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

به گزارش ریال نیوز، پنجمین اجلاس بین المللی صلح همزمان با جایزه بین المللی صلح اسلامی و جایزه صلح صنوبر در مرکز همایشهای بنیاد سینمایی فارابی در مورخ ۱۹ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ با حضور برخی از سران کشوری مدیران میهمانان داخلی و خارجی برخی سفراء و دیپلماتها هنرمندان ورزشکاران با همت موسسه بین المللی سفیران صلح برگزار شد.

سخنرانان این اجلاس جناب استاد ابراهیم صنوبر پدر صلح ایران و مدیرعامل موسسه بین المللی سفیران صلح و حضرت آیت الله دکتر هاشم زاده هریسی عضو محترم مجلس خبرگان رهبری و حضرت آیت الله سید هادی غضنفری خوانساری جناب آقای صلاح زواوی سفیر اسبق فلسطین در ایران و برخی دیگر از چهره های ملی و بین المللی شناخته شده بودند.
در بخشی از سخنرانی استاد ابراهیم صنوبر گفته شد: درست زمانی صلح را ساختند که ما آفریده شدیم تردیدی ندارم جنگ هدیه الهی نیست اما صلح و دیه خداوند و مرز با او بودن یا نبودن است.

صلح یعنی احترام قانون بهداشت و دوست داشتن
صلح تنها به معنای نبودن جنگ نیست بلکه حضور در یک جامعه سرشار از عدالت تفاهم همزیستی دیگر پذیری آزادی و دموکراسی است جامعه از هرگونه اعمال و رفتارهای غیر انسانی و غیر اخلاقی به دور باشد و تمام زمینه‌های علمی فرهنگی مذهبی اقتصادی اجتماعی و شهروندی در آن به صورت مطلوب توسیع یابد.

صلح و دوستی از آن گروه و جماعتی است که خواهان آن هستند و برای آن تلاش میکنند و جنگ و جنایت و ترور از آن گروهی است که به دنبال آن هستند.

قانون کاشت داشت برداشت سه اصل اساسی زندگی انسان است ما امروز همان محصولی را برداشت میکنیم که در گذشته بذر آن را کاشته ایم.
ما امروز در دورانی هستیم که بهترین ارمغان ما برای ملل جهان هدیه صلح دوستی برادری و برابری است.

پدر صلح ایران در باب اهمیت تشکیل جایزه بین المللی صلح اسلامی چنین بیان داشتند: برخی از مفسران می‌گویند که برخی از جوایز مطرح صلح با انگیزه‌های سیاسی اهدا می‌شود یا برای ترغیب سیاست‌هایی در آینده برخی از مفسران بر این نظرند که اعطای جایزه صلح بر اساس نظر غیرقابل سنجش معاصر غیرمنصفانه یا احتمالاً اشتباه است برهمین منوال هدف جایزه صلح اسلامی فرهنگسازی جامعه اسلامی و کشورهای اسلامی در مقابله با چنین جوایزی که بیشتر بعد سیاسی دارد است. جهان اسلام یک امت واحد است و ملاک ِ وحدت ِ امت رهبری آن است. اگر کشوری بتواند با تشکیل حکومت اسلامی سطح رهبری خود را از مرزهای سرزمینی‌اش فراتر برد، در موقعیت ام‌القرای جهان اسلام قرار می‌گیردکه بحمدالله ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام باید در همه زمینه ها پیشرو باشد یکی از این فعالیتهای موثر در جهان اسلام تشکیل دبیرخانه دائمی جایزه صلح اسلامی توسط موسسه بین المللی سفیران صلح است. يکي از موضوعاتي که در راستاي گسترش فرهنگ صلح به دليل اثرات افزايشي آن بايد مورد توجه قرار گيرد، معرفي و تقدير از چهره هايي است که توانسته اند در اين زمينه اثرگذار و ثمربخش باشند و با قدرداني از اين فعاليت ها، بي ترديد حمايت خود را از تداوم و استمرار آن به عمل آورده ايم و اين قدر شناسي مايه دلگرمي فعالين اين حوزه و موجب شناخت هر چه بيشتر جامعه نسبت به اين موضوع و در نهايت ترويج هر چه بيشتر فرهنگ صلح خواهد شد. تبليغ و تشويق در راستاي ترويج اعمال انسان دوستانه خود قسمتي از فرآيند استقرار و تثبيت صلح است.

از جمله جوایز اعطایی که در جایزه صلح اسلامی صورت گرفت اعطای نشان عالی صلح به حضور شریف و مبارک رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای و همچنین اعطای نشان ویژه صلح جایزه صلح اسلامی به مقام شامخ شهید والامقام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.

ابراهیم صنوبر افزود: ما با حضور کارشناسان و اندیشمندان حوزه‌های مختلف چند سالی است که به دنبال تشکیل و راه اندازی مناطق دائم و پایدار صلح جهانی هستیم که از جمله این مناطق ساخت و تاسیس شهرها و دهکده های صلح جهانی می باشد.

دهکده صلح یک مجموعه ايده آل برای تمامی انسا نها، ادیان، اقشار، مذاهب، نژادها و شهر دوستی و دوستداران صلح و‌دوستی و حیوانات است. دهکده صلح آرمان شهری است که همیشه در رویای جهان و افراد مختلف جوامع بوده است. افرادیکه که دغدغه شان رسیدن به دنیایی بهتر است.

شهر صلح به عنوان یکی از شهرهای نو و‌ جدید ‌با دیدی به آینده به شهری پر از دوستی و صلح معروف است موسسه بین المللی سفیران صلح بر این باور است که شهر صلح بهترین مکان ممکن برای ترویج پیام وحدت و صلح جهانی است پس سعی کرده است با طراحی منحصر به فرد و خاص پیام صلح و دوستی و داشتن جهانی زیبا را با ساختن این دهکده و شهرهای صلح جهانی، به گوش جهانیان برساند.

در اجلاس بین المللی صلح و جایزه بین المللی صلح امسال در چند آیتم از فعالان حوزه های مسائل حقوق بشردوستانه و صلح و دوستی فرهنگی علمی ورزشی هنری اجتماعی بین المللی تقدیر بعمل آمد و به این افراد نشان و تندیس صلح اعطا گردید.

از جمله نوآوری این دوره اجلاس برگزاری اولین دوره جایزه صلح صنوبر به یاد مرحوم حاج علیرضا صنوبر از خیرین مسکن ساز کشور برای اقشار کم درآمد بود. که هر ساله به منتخب خود جایزه نقدی اعطا می نماید که منتخب اولین دوره جایزه صلح صنوبر سرکار خانم مینا بارانی بودند که ضمن اعطای نشان و تندیس جایزه نقدی پنجاه میلیون تومانی به ایشان تقدیم گردید.مینا بارانی از خیرین تاثیرگذار و از فعالان حوزه مسائل بشردوستانه و خیرخواهانه است.

موسسه بين المللي سفيران صلح چند سالي است كه با هدف برقراري و فراگير نمودن فرهنگ صلح و دوستي بين ملل و تامين و تحكيم فرهنگ احترام به جايگاه والاي انسان به فعاليت پرداخته است. تلاش در راستاي بسترسازي در زمينه ايجاد جامعه اي سرشار از امنيت و آرامش و دوستي كه يكي از آرمان هاي مقدس ملل است، تبليغ و تشويق در راستاي ترويج اعمال انسان دوستانه حركتي نيكو و پسنديده است كه قطعاً با برنامه ريزي كارشناسانه و با در نظر گرفتن همه ابعاد منجيات و مهلكات مسير حركت انسان، هر چه بهتر و سريع تر اين اهداف قابل دستيابي هستند. بسيج افكار و انديشه هاي تعالي جوي انسان به سمت اهداف ترسيم شده ضمن بهره گيري از دو بال هوشياري و خردورزي، زمينه ساز حصول و وصول به مقاصد تعيين شده است موسسه بین المللی سفیران صلح از سال ۸۷ تاسیس وبه فعالیتهای صلح طلبانه فرهنگی واجتماعی خود در ایران وجهان می پردازد ودر زمینه بر قراری صلح درجهان، فرهنگسازی درمبارزه با ایدز ،مواد مخدر،تروریسم ،افراط گری وبر گزاری اجلاس ها و همایش ها وهمچنین برگزاری مسابقات ورزشی ،اعزام گروههای ورزشی به کشورهای جهان وکاشت نهال صلح در آن کشورها فعالیت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا