پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال 1399

به گزارش ریال نیوز، قیمت طلا با تبعیت از دو متغیر مهم نرخ ارز در داخل و قیمت های جهانی هر اونس؛ تا پایان سال 1399 با نوسانات اندکی در مدار کاهش قیمت قرار دارد و به پایین تر از 900 هزار تومان برای هر گرم می رسد.

پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ناتوانی دونالد ترامپ از بازداشتن حقوقی وی از نشستن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده باعث شد ترمز افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی به طور موقت کشیده شده و هر اونس طلا به پایینتر از 1900 دلار برسد.

در بعد داخلی هم قیمت دلار در حال کاهش آرام و پیوسته است و انتطار می رود تا 15 هزار تومان کاهش پیدا کند که به معنای کاهش 30 درصدی قیمت طلا و سکه هم خواهد بود.

چنانچه فنر فشرده شده قیمت های جهانی طلا باز نشده و همچنیان پایینتر از قیمت واقعی خود در 6 ماه آینده قیمتگذاری شود، قیمت هر گرم طلا در داخل ایران به پایینتر از 800 هزار تومان در گرم هم می رسد.

نتیجه اینکه دارندگان فلز زرد در صورتی که اقدام به فروش کرده و در ماههای آینده مجددا خرید کنند می توانند 20 تا 30 درصد بهره برداری نمایند. این موضوع برای زنان خانه دار ایرانی که معمولا پس اندازهای خود را به صورت طلا نگهداری می کنند اهمیت زیادی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پنج =

دکمه بازگشت به بالا