چه کسی قیمت بلیت هواپیما را گران می کند؟

به گزلرش ریال نیوز، تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به جلسه اخیر با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی، اظهار کرد: در  این جلسه وضعیت حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور، ایرلاین‌های داخلی و… مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا مبنی بر انجام پروازهای داخلی با 60 درصد ظرفیت صندلی‌های هواپیما بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که از فردا اول آبان‌ماه شرکت‌های هواپیمایی ملزم به اجرای این مصوبه ستاد ملی کرونا هستند، افزود: قیمت بلیت هواپیما فعلاً تغییر نمی‌کند و بنابر دستور وزیر راه و شهرسازی بررسی این موضوع به بعد از ارائه صورت‌های مالی شرکت‌های هواپیمایی در سال‌های 97، 98 و نیمه نخست امسال موکول شده است.

دهقانی زنگنه گفت: هفته آینده با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس،‌ وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی جلسه‌ای برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: به‌دنبال آن هستیم که کمترین افزایش قیمت بلیت را اعمال کنیم؛‌ در این راستا بسته حمایتی جدید و تسهیلات دیگری برای ایرلاین‌های داخلی در نظر گرفته شده است که امیدواریم عملیاتی شود.

زنگنه معتقد است که دولت و سازمان هواپیمایی هیچ نقشی در افزایش قیمت بلیت هواپیما ندارند!

نیمه ماه جاری دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی پس از افزایش 155درصدی قیمت بلیت برخی مسیرهای پروازی داخلی گفته بود: برای افزایش قیمت بلیت هواپیما نیازی به مجوز سازمان هواپیمایی کشوری نداریم و نرخ جدید بر اساس دلار 27هزارتومانی تعیین شده است.

مقصود اسعدی سامانی افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه نرخ بلیت پروازهای داخلی آزادسازی شده است لذا شرکت‌های هواپیمایی برای تطبیق با وضعیت حمل‌ونقل هوایی اقدام به نرخ‌گذاری قیمت بلیت هواپیما می‌کنند.

وی تصریح کرد: نرخ کنونی بلیت هواپیما بر اساس دلار 11هزارتومانی تعیین شده است، از سوی دیگر بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا از اول آبان ماه شرکت‌های هواپیمایی باید حداکثر از 60 درصد ظرفیت صندلی‌های خود استفاده کنند، این مسئله به‌همراه نرخ دلار 27هزارتومانی باعث شده است قیمت‌گذاری جدید توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی انجام شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: در جلسات با ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا بارها تأکید کردیم امکان شیوع ویروس کرونا در داخل هواپیما با توجه به تمهیدات انجام‌شده وجود ندارد اما با وجود این، ایرلاین‌های داخلی از اول آبان ماه 99 باید با 60 درصد ظرفیت خود اقدام به مسافرگیری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا