کارت‌های بازرگانی جمع خواهند شد

به گزارش ریال نیوز، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با کارت‌های بازرگانی اظهار داشت: همواره مشکلات متعددی در استفاده از این کارت‌ها به‌ویژه در بازگشت ارز حاصل از صادرات از طریق آنها وجود داشت.

وی عنوان کرد: براساس سامانه جدیدی که از حدود دو ماه پیش به همین منظور  تعریف شده، تجار رتبه‌بندی شده و بر اساس رتبه‌شان کارت بازرگانی می‌گیرند و به دلیل برخی مشکلات سامانه جدید، دستور دادیم تا سامانه‌های قبلی و جدید به مدت دو ماه به موازات یکدیگر کار کنند تا مشکلات سامانه جدید برطرف شود.

سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: به این ترتیب، کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف که استفاده کنندگان آنها تجار واقعی نیستند جمع آوری خواهند شد.

سرقینی در رابطه با  تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زیرمجموعه وزارت صنعت، بیان کرد: این صندوق‌ها مورد حمایت وزارتخانه بوده و هست و ما از تشکیل و فعالیت آنها حمایت می‌کنیم. در سال‌های گذشته قوانینی برای تشکیل این صندوق‌ها وضع شده است.

وی در پایان ادامه داد: هرچند از قبل نیز با توجه به اینکه گفته شده بود سهامداران می‌توانند پول‌های خود را وارد شرکت‌ها کرده و به اندازه معادل بهره‌های بانکی از پول‌هایشان استفاده کنند، به نوعی اجرایی شده بود. راه‌اندازی صندوق‌های یاد شده می‌تواند کمک بیشتری به فعالان بخش خصوصی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا