کتابخانه‌های برکت میزبان دوستداران یار مهربان

به گزارش ریال نیوز؛ مدیرعامل بنیاد برکت به مناسبت 24 آبان، روز کتابخوانی با اعلام این خبر گفت: بنیاد برکت با هدف برقراری عدالت فرهنگی و آموزشی، ترویج کتاب و کتابخوانی، افزایش سرانه فضای مطالعه و پاسخ‌گویی به نیاز جوانان در مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته، از سال ۱۳۹۳ اهتمام به ساخت و تکمیل 34 باب کتابخانه نموده که از 27 کتابخانه از این تعداد را به بهره‌برداری رسانده و 7 کتابخانه دیگر را در دست ساخت دارد.

امیرحسین مدنی اعتبار کلی برای ساخت 34 کتابخانه برکت را 340 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سه باب از کتابخانه‌های برکت نیز تا پایان سال جاری در استان‌های فارس، خراسان رضوی و خراسان شمالی تکمیل و تقدیم اهالی کتاب این مناطق می‌شوند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، کتابخانه‌های این بنیاد در مناطق محروم ۱7 استان کشور یعنی آذربایجان ‌غربی، آذربایجان ‌شرقی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران، مرکزی و همدان ساخته شده است.

مدنی تاکید کرد: بنیاد برکت با توجه به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به کتاب و کتابخوانی و نیاز جوامع روستایی و کم‌تر برخوردار به افزایش سطح مطالعه و آموزش، و همچنین تاکیدات رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، ساخت کتابخانه و مراکز فرهنگی را در این مناطق در دستور کار خود قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت علاوه بر ساخت و تکمیل این کتابخانه‌ها، در تجهیز و تأمین کتاب‌ها و وسایل کمک آموزشی مورد نیاز آن‌ها نیز با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مشارکت و همکاری دارد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ساخت یک‌هزار و 530 مرکز فرهنگی شامل کتابخانه، مسجد، حسینیه، مصلی، دارالقرآن، خانه عالم و … را با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و 550 میلیارد ریال در 2 هزار و 400 روستا در دستور کار دارد که از این تعداد، یک‌هزار و 200 مرکز به بهره‌برداری رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا