گام های بلند بانک ملی در راستای توسعه صنعت کنتورسازی کشور

به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، با فعالیت شرکت ایران انشعاب به عنوان یکی از صنایع کلیدی و بزرگ در حوزه صنعت کنتور سازی کشور در استان قم و تامین مالی این واحد صنعتی توسط بانک ملی ایران، 80 درصد از نیاز انواع کنتورهای کشور تامین شده است.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، تقویت توان اقتصاد شرکت های دانش بنیان و تکیه بر تولید صنعتگران داخل همواره مورد حمایت بانک ملی ایران بوده است تا زمینه خودکفایی، اشتغالزایی، افزایش تولید ناخالص ملی و جهش و شکوفایی اقتصاد کشورمان فراهم شود.

این واحد صنعتی با حمایت های بانک ملی ایران و با تکیه بر صنعتگران ماهر و متخصصان داخلی با دستیابی به دانش فنی، تکنولوژی پیشرفته، استاندارد های روز دنیا و تلاش و پشتکار موفق شده، ظرفیت خط تولید کارخانه را افزایش داده است و زمینه اشتغال بیش از 500 نفر به صورت مستقیم را نیز فراهم کرده است.

با حمایت های به عمل آمده، ظرفیت تولیدی این کارخانه به 450 هزار دستگاه انواع کنتور در سال رسیده است که در حال حاضر این واحد تولیدی 80 درصد از سهم تولید کنتورهای خانگی و صنعتی کشور را کسب کرده است و در صدد دست یابی به ساخت کنتورهای هوشمند است.

با راه اندازی تولیدات جدید در این کارخانه، ضمن تکمیل زنجیره تولید و رفع کامل نیاز داخل، امکان صادرات و دستیابی به بازارهای منطقه نیز میسر شده است.

جهانگیر پیشوایی نایب رئیس هیت مدیره شرکت صنعتی ایران انشعاب واقع در استان قم با اشاره به این که بانک ملی ایران از جمله بانک‌هایی است که در هموارسازی تامین مالی صنایع کلیدی و زیر ساخت های اساسی در کشور، قدم‌های مناسبی را برداشته است، گفت: بانک ملی ایران نقش چشمگیری در توسعه این شرکت با حمایت و تامین مالی طی سال های گذشته داشته است.

وی گفت: تامین سرمایه شرکت صنعتی ایران انشعاب از جمله نمونه‌های بارزی است که نقش سرمایه بانک ملی ایران در آن به این دلیل حائز اهمیت است که این شرکت در حوزه صنعت نیرو کشور را از واردات انواع دستگاه ها و قطعات کنتور آب بی نیاز کرده است.

مهرداد غضنفری امرایی، معاون امور اقتصادی استانداری قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران، اظهار داشت: فعالیت بانک ملی ایران به‌عنوان حامی صنعت، وظيفه اي بسيار سنگين و حائز اهميت در جهت ايجاد ارزش افزوده و توزيع عادلانه ثروت و محروميت زدايي در مناطق مختلف كشور به خصوص در استان قم است.

غلامرضا صادق زاده خوئی، رئیس اداره امور شعب بانک ملی ایران استان قم با تأكيد بر لزوم تأمین مالی صنایع و حمایت از تولیدكنندگان این استان اظهار داشت: براي تحقق جهش توليد در سال جاری با تأمین و تجهیز منابع لازم برای ايجاد، تكميل، توسعه و تأمين سرمايه در گردش واحدهاي توليدي کشور در كنار صنعتگران هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در راستای ايجاد اشتغال پایدار و تسريع رونق توليد در نظر داريم از طریق پرداخت تسهيلات در حفظ توليد و اشتغال موجود اقدام كنيم تا شاهد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعيت واحدهاي تولیدی باشيم.

صادق زاده خوئی از بانک ملی ایران به عنوان بانك حامي بخش توليد كشور یاد کرد و افزود: اين بانك در پرداخت تسهيلات برای سرمايه در گردش و تكميل طرح هاي نيمه تمام و اجراي طرح هاي توسعه اي واحدهاي توليدي كه زنجيره ارزش را در استان تكميل نمايند، همواره آماده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا