گرانی‌های اخیر توجیه ندارد

به گزارش ریال نیوز، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، همزمان با هفدهم ربیع‌الاول سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) بصورت تلویزیونی با مردم سخن گفتند.

محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

– تبریک عرض می‌کنم به ملت ایران و امت بزرگ اسلامی میلاد با سعادت نبی اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) را؛ عید بسیار بزرگی است و این عید بر همه ملت‌های مسلمان مبارک باشد. در مورد پیامبر اعظم در قرآن آیات بسیاری وجود دارد که برخی از آیات تناسب با وضع امروز بشر پیدا می‌کند.

– بشر امروز بیش از همیشه تاریخ دچار رنج است. نابرابری، جنگ، جنگ افروزی و ماده گرایی افراطی و استفاده از علم و فناوری برای سرکوب ملت‌ها نیز هست؛ وجود طواغیت همیشه بوده است اما امروز از فناوری و قدرت علم برای اعمال سرکوب استفاده می‌شود.

– آمریکا همان فرعون مصر است و در کشورهای دیگر وارد شده و تسلط پیدا کرده و جنگ ایجاد می‌کند؛ روح مکرم نبی اکرم از این رنج بشری امروز آزرده است و مثل یک پدر مهربان مشتاق است که بشر خوشبخت بشود.

– آخرین نمایش معارضه استکبار و صهیونیزم با اسلام همین چیزی است که هفته قبل در پاریس اتفاق افتاد. این قضیه صرفاً این نیست که حالا یک هنرمندی دچار یک انحراف و فساد شده و یک غلطی انجام داده. پشت سر این حادثه دست‌هایی وجود دارد. دلیلش هم این است که ناگهان در دفاع از یک کار معمولی هنری، یک رئیس جمهور می‌ایستد و بعضی دولتهای دیگر هم از او حمایت می‌کنند. این نشان می‌دهد که تشکیلاتی پشت سر این قضیه است. خب البته امت اسلامی امروز سرشار از خشم و اعتراض است. این نشان‌دهنده زنده بودن جوامع اسلامی است.

– یک عبرتی در این ماجرا وجود دارد: اینجا دولت فرانسه می‌آید ربط می‌دهد این قضیه را به حقوق بشر و آزادی؛ عبرت ماجرا اینجاست! حالا این دولت فرانسه چه جور دولتی است. این سیاست چه سیاستی است. این سیاست همان سیاستی است که خشن‌ترین و وحشی‌ترین تروریست‌های دنیا را در خودش جا داده و پناهگاه انها شده. یعنی تروریست‌هایی که در کشور ما رئیس جمهور و نخست وزیر و رئیس قوه قضائیه را به شهادت رساندند. و ۱۷ هزار از مردم عادی را طبق آماری که در اختیار است، مردم کوچه و بازار به شهادت رساندند.

– بنده اعتقادم این است که اینها دو روی یک سکه‌اند. یعنی دفاع از وحشیگری فرهنگی، از آن عمل جنایتکارانه یک کاریکاتوریست، دفاع از آن روی دیگر سکه دفاع از منافقین و دفاع از صدام و کمک به صدام است. اینها هر دو، دو روی یک سکه هستند و خب این حادثه در کشورهای اروپا و آمریکا در این چند سال تکرار شده.

– چهره‌ی نورانی پیامبر رحمت با امثال این کارهایی که اخیراً انجام شد و قبلاً هم انجام شده بود، خدشه دار نمی‌شود. بلکه روز به روز این آفتاب درخشان‌تر می‌شود. و همچنانی که رجاله‌های مکه و طایف در آن روز نتوانستند با آن همه تلاشی که کردند، نام پیامبر مقدس اسلام را پنهان کنند، امروز هم کار این حضرات شبیه همانهاست و اینها هم نخواهند توانست و اینها به پیغمبر صدمه نمی‌زنند.

– منتها یک نکته فهمیده می‌شود و آن این است که این کارها نشانه‌ی ذات ظلمانی تمدن غرب است؛ نشان دهنده‌ی این است که این تمدن و این فرهنگ و این جاهلیت مدرن، در ذات خود، در حقیقت خود اینقدر ظلمانی است. بنابراین به اسلام و پیغمبر صدمه‌ای وارد نمی‌آید؛ اما وسیله است برای اینکه من و شما بیشتر بشناسیم این تمدن را. این تمدن واقعاً تمدن وحشی‌ای است.

– اتحاد مسلمانان درمان بسیاری از دردهای امت اسلامی است و این جنگ فاجعه بار یمن حادثه کوچکی نیست و سعودی‌ها قساوت بزرگی را دارند از خود نشان می‌دهند.

– امروز انتخابات آمریکا است. بعضی‌ها راجع به اینکه اگر چه کسی بیاید، چه اتفاقی می‌افتد و … صحبت می‌کنند. بله ممکن است حوادثی اتفاق بیافتد؛ اما به ما ارتباطی نخواهد داشت. سیاست ما حساب شده است و مشخص است و رفت و آمد اشخاص در آن تاثیر ندارد.

– انصافاً رژیم امریکا به شدت دچار انحطاط سیاسی و انحطاط مدنی و انحطاط اخلاقی است. این که میگویم تحلیل هم نیست، این را خودشان میگویند. این حرف سخنگویان خودشان و نویسندگان خودشان و صاحبان فکر از خود داخل امریکاست. در این چندسال، چند تا کتاب نوشته اند با تیراژهای بالا در داخل آمریکا منتشر شده است. که برخی پرده‌ها را این کتاب‌ها بالا میزند. یکی از این کتاب‌ها را که به فارسی ترجمه شده بنده خوندم. پر از شواهد همین انحطاط. یعنی واقعاً کسی اون کتاب را بخواند از اول تا اخر کتاب نشاندهنده ی انحطاط نظام سیاسی آمریکا با حرکات رئیس جمهور آمریکاست.

– این امپراطوری اینجوری دیری نخواهد پایید. این معلوم است وقتی که به اینجا رسید کار یک رژیم، خیلی عمر طولانی نخواهد کرد و منهدم خواه شد البته بعضی هاشان هستند که اگر سر کار بیایند زودتر منهدم می‌کنند. بعضی هستند که اگر سر کار بیایند یه خورده دیرتر ممکن است منهدم بشود لکن به هر حال این حقیقت است.

– رئیس جمهوری که الان سر کار است، می‌گوید که این متقلبانه ترین انتخابات تاریخ آمریکاست. رقیبش هم می‌گوید که ترامپ قصد تقلب وسیع دارد و این دموکراسی آمریکایی است و نمونه‌ای از چهره کریه لیبرال دموکراسی آمریکا است. فرقی ندارد هر کدام انتخاب شوند؛ چرا که رژیم آمریکا به شدت دچار انحطاط سیاسی و اخلاقی و مدنی است.

– امروز ما می‌فهمیم که این پیام وحدت امام چقدر مهم است. حوادثی که امروز اتفاق افتاده است. این اختلافات گوناگونی که میان کشورهای اسلامی اتفاق افتاده این حوادث هولناکی که در بعضی از کشورهای منطقه افتاد، از اینجاها انسان می فهمد که چقدر اتحاد دنیای اسلام مهم بود. واقعاً آنچه که امروز در دنیای اسلام و به خصوص در بخشی از دنیای اسلام در این منطقه، فاجعه بار است.

– مسئله فلسطین را کمرنگ کردند. حرکت خائنانه و ذلیلانه عادی سازی را با صهیونیست‌ها راه انداختند. اینها همه از نتایج عدم اتحاد دنیای اسلام است که همینطور روی چشم و هم چشمی و روی انگیزه‌های فاسد و غلط یک چنین کار زشتی انجام گرفت که حق ملت فلسطین تاراج شد به وسیله یک عده. البته تمام‌شدنی نیست. اینها نمی‌توانند، کوچک‌تر از آن هستند که این مسئله را به پایان برسانند. نخیر. مسئله فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد و فلسطین فلسطین خواهد شد و رژیم صهیونیستی جعلی از بین خواهد رفت. در این تردیدی نیست.

– تنها راه برطرف کردن این دشمنی آن است که آنان را مایوس کنیم و نظام جمهوری اسلامی باید طرف مقابل را مایوس کند و ما باید قوی شویم. به مسئولان به صورت مکرر گفته ام که باید ابزارهای قدرت واقعی نه قدرت پوشالی تقویت شود که در این صورت دشمن مایوس می‌شود. البته مردم انصافاً خوب ایستادگی کردند و مشکلات را تحمل کردند.

– مسئولان باید در زمینه اقتصاد، امنیت و فرهنگ خود را تقویت کنند. در زمینه اقتصادی باید علاج را در داخل کشور پیدا کنیم اما به معنای قطع ارتباط با کشورها نیست؛ بلکه به این معناست که علاج در داخل کشور است و یکی از موارد آن افزایش تولید است. بسیاری از مشکلات کنونی ما ربطی به تحریم‌ها ندارد و بسیاری از گرانی‌های اخیر توجیهی ندارد و باید مسئولان با هماهنگی علاج کنند. جنس هست و چنانچه هماهنگی باشد بین دستگاه‌ها، این مشکل را می‌توانند حل کنند و همه این مسائل قابل کنترل است.

– کشور باید امنیت خارجی داشته باشد تا دشمن طمع نکند و این طور نیست که همه مشکلات با ساخت موشک حل می‌شود. باید مراقب نفوذ دشمن باشیم. باید فعالیت ما در بخش فرهنگی هوشمند باشد که اگر این کارها انجام شود، مشکلات حل می‌شود.

– این جنگ بین دو همسایه ما آذربایجان و ارمنستان حادثه تلخی است. امنیت منطقه را تهدید می‌کند و برای کشور بایستی هرچه زودتر تمام بشود و البته سرزمین‌های آذربایجان که به وسیله ارمنستان تصرف شده همه باید آزاد بشود یعنی بایستی همه این سرزمین‌ها برگردد به خود آذربایجان.

– البته بایستی ارامنه‌ای که در این سرزمین‌ها هستند امنیتشان محفوظ باشد و مرزهای بین‌المللی هم باید رعایت بشود یعنی دو طرف به مرزهای بین‌المللی کشورها تعدی و تجاوز نکنند و مرزهای بین‌المللی بایستی محفوظ باشد. تروریست‌ها هم بایست در نزدیکی مرزها مستقر نشوند. در گزارشهای قابل اطمینان آمده که یک تعدادی تروریست از اینجا و آنجا وارد این ماجرا شدند. اگر اینها نزدیک مرز باشند و احساس خطر بشود، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =

دکمه بازگشت به بالا