یک‌میلیون و 200 هزار خانوار روستایی زیر چتر بیمه برکت

منازل یک‌میلیون و 200 هزار خانوار روستایی تحت پوشش بیمه حوادث برکت قرار گرفته است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، هم‌اکنون منازل یک‌میلیون و 200 هزار خانوار روستایی تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی برکت شامل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و دیگر حوادث قرار گرفته است.
امیرحسین مدنی ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به زلزله 5.5 ریشتری در سنخواست استان خراسان شمالی هم‌اکنون کارشناسان بیمه مشغول برآورد خسارت خانه‌های روستایی هستند و پیش‌بینی می‌شود قریب به 500 خانوار روستایی در این زلزله آسیب دیده باشند.
وی همچنین با اشاره به بیمه شدن 80 هزار منزل روستایی در استان خراسان شمالی تاکید کرد: سال گذشته منازل همه 721 روستای استان با مشارکت استانداری بیمه حوادث شد و بر این اساس، تمام خانوارهای آسیب‌دیده از زلزله تا سقف 200 میلیون ریال جهت جبران خسارت و بازسازی منازل به شکل بلاعوض دریافت می‌کنند.
مدنی افزود: کل حق بیمه حوادث منازل روستایی در استان خراسان شمالی بالغ بر 26 میلیارد ریال است که با مشارکت شرکت بیمه برکت و استانداری استان تامین شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت همچنین به پرداخت خسارت منازل روستایی شهرستان سی‌سخت اشاره کرد و اظهار داشت: پس از وقوع زلزله سال گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد، به 5 هزار و 971 خانوار در 52 روستای منطقه دنا و شهرستان سی‌سخت که دچار آسیب زلزله شده بودند تا سقف 20 میلیون تومان خسارت پرداخت شد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پرداخت خسارت به منازل روستایی سی‌سخت، تفاهم‌نامه کمک 100 میلیون ریالی برای ساخت هر منزل در مناطق شهری با بنیاد مسکن به امضا رسیده و این منازل در حال بازسازی هستند.
مدنی ادامه داد: تاکنون یک‌میلیون و 200 هزار خانوار ساکن روستاهای سراسر کشور تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی و حوادث برکت قرار گرفته‌اند تا در صورت وقوع زلزله، سیل، آتش سوزی و سایر حوادث طبیعی به آن‌ها خسارت پرداخت شود.
مدنی تاکید کرد: سال گذشته و در جریان سیل در استان‌های لرستان، خوزستان، گلستان و زلزله سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد به هر خانوار آسیب‌دیده تا سقف 200 میلیون ریال خسارت پرداخت شده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، 11 هزار و 500 روستا و 2 میلیون و 25 هزار خانوار تحت پوشش فعالیت‌ها و خدمات بیمه برکت در سراسر کشور قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا