۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در گرمسار

به گزارش ریال نیوز، در پی سفر سال گذشته‌ محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به شهرستان گرمسار، مقرر شد که بنیاد برکت وابسته به این ستاد با اولویت مناطق روستایی از طریق الگوهای مشارکتی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، تسهیلات‌محور و بنگاه‌محور خود تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال در این مناطق سرمایه‌گذاری و مشارکت کند.

بر اساس این گزارش، پیرو این تصمیم، سفرهایی به شهرهای گرمسار و آرادان انجام و فرصت‌ها و مزیت‌های هر منطقه در هر سه الگوی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، تسهیلات‌محور و بنگاه‌محور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

هم‌چنین مقرر شد به مدت دو سال و تا پایان سال ۹۸، در قالب طرح اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) بیش از ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی در گرمسار و آرادان راه‌اندازی شود.

برای سال ۹۷، ایجاد ۲۵۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرهای گرمسار و آرادان در دستور کار است که پس از انتخاب مجری و تسهیل‌گران، ارایه‌ی آموزش‌های لازم و ثبت‌نام متقاضیان و اهلیت‌سنجی، تا به امروز ۵۰ طرح در زمینه‌ی مشاغل خرد و خانگی از جمله پرورش دام سبک، زنبورداری، پرورش قارچ، قالی‌بافی و … راه‌اندازی شده و ۲۰۰ طرح دیگر در شرف راه‌اندازی است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، همه‌ی ۲۵۰ طرح اشتغال‌زایی محقق شود. برای سال ۹۸ هم ایجاد و راه‌اندازی ۲۵۰ طرح اشتغال‌زایی در قالب الگوی اجتماع‌محور سحاب پیش‌بینی شده است.

در طرح اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت)، متقاضیان پس از کسب شرایط لازم، از سوی بنیاد برکت برای دریافت وام تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال بدون بهره و با کارمزد ۴ درصد به بانک عامل معرفی می‌شوند و به منظور ایجاد اشتغال و آموزش مورد حمایت و پشتیبانی این بنیاد قرار می‌گیرند.

همچنین بنیاد برکت در حال بررسی پروژه‌ها و فرصت‌های ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی در قالب الگوهای تسهیلات‌محور و بنگاه‌محور در گرمسار و آرادان است تا پس از نهایی شدن بررسی‌ها، عملیات اجرای‌ آن‌ها را آغاز نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا