1100 شغل بنیاد برکت در حوزه دانش بنیان

به گزارش ریال نیوز، معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: بنیاد برکت تا به حال 201 طرح اشتغالزایی در حوزه دانش بنیان راه‌اندازی کرده که ایجاد 603 فرصت شغلی را به دنبال داشته است. ایجاد این تعداد اشتغال با اعتباری 270 میلیارد ریالی محقق شده است.
رضا راضی‌زاده ادامه داد: بنیاد برکت اجرای 150 طرح دیگر را در حوزه دانش بنیان تا پایان سال 99 پیش بینی کرده است که باعث ایجاد حداقل 500 شغل دیگر خواهد شد.
وی با اشاره به اعتبار 80 میلیارد ریالی درنظر گرفته شده برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی دانش بنیان در سال جاری اظهار داشت: بنیاد برکت با پارک‌های علم و فناوری استان‌های چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده و به ترتیب 59 و 14 درصد طرح‌های اشتغال‌زایی حوزه دانش بنیان در این استان‌ها ایجاد شده است.


معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با تاکید بر فعالیت این بنیاد در استان‌های دیگر هم توضیح داد: همچنین در سایر استان‌ها از جمله لرستان، کردستان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و اصفهان نیز مشاغلی در حوزه دانش بنیان از جمله در زمینه‌های تولید ماشین آلات کشاورزی، محصولات چرم، دستگاه ریسندگی، صنایع چوبی و خاکسترزدایی از قیرهای معدن با مشارکت و مساعدت بنیاد برکت ایجاد شده است.
راضی‌زاده خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا، چند واحد صنعتی دانش بنیان طرف قرارداد با بنیاد برکت در استان‎های چهارمحال و بختیاری و مازندران که قبلاً در حوزه تولید شامپو و مواد شوینده فعالیت داشتند، با تغییر خط تولید خود اقدام به تولید ژل و محلول ضدعفونی کرده‌اند.
وی درباره چگونگی شناسایی افراد متخصص و فعال در حوزه دانش بنیان جهت معرفی به بنیاد برکت برای ارائه تسهیلات نیز گفت: این افراد از طریق پارک‌های علم و فناوری مستقر در استان‌ها شناسایی، و پس از تایید طرح‌شان به بنیاد معرفی می‌شوند. همچنین مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت نیز با شناسایی و معرفی این افراد، زمینه ایجاد اشتغال را برای آن‌ها فراهم می‌کنند. البته برای این فرآیند هم تاییدیه پارک‌های علم و فناوری مستقر در استان‌ها مبنی بر توجیه اقتصادی و صلاحیت علمی داشتن طرح‌های پیشنهادی اخذ می‌شود.


معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اشاره به این‌که اشتغال‌زایی در حوزه دانش بنیان در قالب مدل اقتصادی اجتماع‌محور انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از ارائه طرح‌های دانش بنیان توسط متقاضیان و تصویب این طرح‌ها، تمام مراحل فرآیند اشتغال‌زایی در حوزه مشاغل خرد و کوچک اجرایی می‌شود.

درب چرمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا