15 بیمارستان برکت با 2500 تخت در خدمت محرومان کشور

به گزارش ریال نیوز، مدیرعامل بنیاد برکت گفت: این بنیاد اقدام به احداث و تکمیل 15 بیمارستان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور کرده است که از این تعداد، 7 بیمارستان به بهره‌برداری رسیده و 8 بیمارستان دیگر نیز در حال احداث و تکمیل است.

امیرحسین مدنی در تشریح بیمارستان‌های افتتاح شده برکت اظهار داشت: بیمارستان 150 تختخوابی امام خمینی(ره) در شهرستان میانه آذربایجان شرقی، بیمارستان 90 تختخوابی رازی در شهرستان بانه کردستان، بیمارستان 96 تختخوابی فاطمه‌الزهرا در مینودشت گلستان، بیمارستان 164 تختخوابی معتمدی در گرمسار استان سمنان، بیمارستان 90 تختخوابی شهید ستاری در قرچک ورامین، بیمارستان 141 تختخوابی حضرت رسول در شهرستان فردوس خراسان جنوبی و بیمارستان 96 تختخوابی امام خمینی(ره) در شهرستان درگز خراسان رضوی بیمارستان‌های به بهره‌برداری رسیده بنیاد برکت را شامل می‌شوند.

وی تصریح کرد: بنیاد برکت ساخت و تکمیل 8 بیمارستان دیگر را در شهرستان‌های نی‌ریز استان فارس، بهار استان همدان، دزفول خوزستان، نجف آباد اصفهان، مهر استان فارس، نهبندان خراسان جنوبی، تیران و کرون استان اصفهان و شهر تهران در دست اقدام دارد که در حال انجام است.

مدیرعامل بنیاد برکت تعداد تختخواب بیمارستان‌های این بنیاد را 2 هزار و 500 تختخواب ذکر کرد و افزود: میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برای احداث و تکمیل بیمارستان‌های برکت  48 هزار و 800 میلیارد ریال است.

مدنی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت طراحی و ساخت سه باب بیمارستان جامع درمان سرطان در شهرهای تهران، نجف آباد و اهواز را نیز در دستور کار دارد که هر سه بیمارستان تکمیل شده و آماده افتتاح است.

وی همچنین از ساخت بیمارستان 1000 تختخوابی برکت در جنوب غرب تهران خبر داد و افزود: احداث این بیمارستان با 40 درصد پیشرفت کار در حال انجام است. اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این بیمارستان 40 هزار میلیارد ریال است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ورود این بنیاد به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در راستای افزایش سرانه و کیفیت درمان در مناطق محروم و تحقق عدالت در حوزه بهداشت و سلامت در سراسر کشور است.

مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت نسبت به ساخت 230 مرکز جامع سلامت، سلامت جامعه، بستر درمان، خانه‌های بهداشت، پایگاه سلامت و پایگاه اورژانس در مناطق محروم کشور متعهد است که از این تعداد، 150 مرکز به بهره‌برداری رسیده و 80 مرکز دیگر در حال احداث است.

مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد: برای احداث این 230 مرکز بهداشتی و درمانی، 780 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده و 650 منطقه روستایی کشور تحت پوشش خدمات این مراکز قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =

دکمه بازگشت به بالا