ریال نیوز: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 227 پروژه بهداشتی- درمانی را در 19 استان کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست اجرا دارد.

به گزارش ریال نیوز، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته، ۲۲۷ پروژه بهداشتی- درمانی را در مناطق محروم و روستایی ۱۹ استان کشور از طریق بنیاد برکت به بهره‌برداری رسانده یا در دست اجرا دارد. این پروژه‌های بهداشتی- درمانی شامل ساخت و تکمیل بیمارستان، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، خانه بهداشت، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت و مرکز سلامت جامعه است.
بر اساس این گزارش، از ۲۲۷ پروژه مذکور، ۱۵۰ پروژه تکمیل شده و ۷۷ پروژه دیگر در حال اجراست. بنیاد برکت برای احداث و تکمیل این پروژه‌های بهداشتی- درمانی ۱۸۸۴ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی و هزینه کرده است.
پروژه‌های بهداشتی- درمانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در ۱۹ استان و ۹۴ شهرستان به بهره‌برداری رسیده یا در حال ساخت است. استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و لرستان به ترتیب با ۱۰۰، ۵۲ و ۳۷ پروژه، بیشترین سهم را از این پروژه‌ها در میان ۱۹ استان به خود اختصاص داده‌اند.
همچنین در حوزه‌ امور زیربنایی، مشارکت در ساخت و تکمیل ۱۱ بیمارستان در مناطق محروم، از برجسته‌ترین اقداماتی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت انجام داده، که تاکنون ۸ بیمارستان در شهرستان‌های درگز، مینودشت، گرمسار، میانه، بانه، فردوس، قرچک ورامین و بهار در همدان به بهره‌ برداری رسیده است. در همین راستا، بیمارستان‌های نی‌ریز در استان فارس، دزفول در شمال استان خوزستان و نهبندان در استان خراسان جنوبی نیز در دست ساخت است. علاوه بر این ۱۱ بیمارستان، بنیاد برکت در ساخت ۴ مرکز پیشرفته درمان سرطان در برنامه مشارکت دارد.
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) همچنین احداث بیمارستان بزرگ، استاندارد، به ‌روز و مجهزی را در منطقه‌ ۲۲ تهران با بالاترین استانداردهای جهانی در دست ساخت دارد که با ساخت این بیمارستان شاهد تحولی بزرگ در بخش سلامت کشور خواهیم بود.

  • منبع خبر : ریال نیوز