دوشنبه 23 مهر 1397  
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
  تعداد بازدید: 89

ریال نیوز : بوریس جانسون ،وزیر امور خارجه انگلیس گفت: تمام تلاشمان این است که از کسب و کار قانونی انگلیس و کشورهای اروپایی در ایران حمایت کنیم اما باید واقع‌بین باشیم و تهدیدها و نگرانی‌هایی را که تحریم‌های جدید آمریکا برای این شرکت‌ها ایجاد می‌کند، بپذیریم.


به گزارش ریال نیوز ، وی در ساختمان شورای اروپا به خبرنگاران گفت: ما در مورد فعالیت‌های مخرب ایران در منطقه توهم نداریم اما باید به این مسائل در جایی خارج از برجام بپردازیم.

وزیر خارجه انگلیس اظهار کرد: ما اینجا هستیم تا با همکاران اروپایی‌مان، اتحاد خود به برجام که توافقی ارزشمند است را ادامه دهیم و متاسفیم که آمریکا تصمیم گرفت از این توافق جدا شود. ما سعی می‌کنیم یک پکیج به دست آوریم که ایران بتواند در آن چارچوب منافعش از برجام را به دست آورد.

جانسون در عین حال نسبت به موشک‌های بالستیک و رفتار ایران در منطقه انتقاداتی را مطرح و بار دیگر تاکید کرد: ما تمرکزمان در این مذاکرات روی برجام است.

وزیر خارجه انگلیس همچنین گفت که به طور جداگانه درباره مساله دوتابعیتی‌ها با محمدجواد ظریف صحبت می‌کند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل کلیدی‌ای که سه کشور اروپایی دنبال می‌کنند این است که از تمام کارهای قانونی و اقتصادی سه کشور اروپایی با ایران حمایت می‌کنیم اما باید قبول کنیم و واقع‌بین باشیم. شوکی که آمریکا به عنوان اقدامی بازدارنده با خروجش از برجام و اعمال تحریم‌ها وارد کرد می‌تواند آسیب‌زننده باشد و ما سعی داریم راه‌هایی را پیدا کنیم تا از کارهای قانونی‌مان و روابطمان با ایران در مقابل آن حمایت کنیم.

بعد از مذاکرات داخلی وزیران خارجه که با حضور فدریکا موگرینی انجام می‌شود، نشست چهارجانبه وزیران خارجه سه کشور و ایران با حضور موگرینی که برای ساعت ٢٠ به وقت محلی برنامه‌ریزی شده، انجام می‌شود. 

به گزارش ایسنا ،وزیر خارجه آلمان و فرانسه نیز به محل شورای اروپا وارد شدند.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید