ریال نیوز: منابع آگاه می‌گویند: دولت ترامپ قصد دارد 4 شرکت چینی دیگر را به بهانه ارتباط با ارتش این کشور در لیست سیاه خود قرار دهد.

به گزارش ریال نیوز به نقل از رویترز، منابع آگاه اعلام کردند که واشنگتن می‌خواهد به بهانه ارتباط با ارتش چین، ۴ شرکت چینی را تحریم کرده و همکاری سرمایه‌ گذاری آمریکایی با آنها را ممنوع کند.

درواقع به نظر می‌رسد دولت ترامپ می‌خواهد در روزهای پایانی حضور خود در کاخ سفید میراث خود در دشمنی با چین را قرص و محکم کند. قرار بود البته این اقدام دولت ترامپ دیروز اعلام شود اما گویا به هفته موکول شده و وزارت دفاع آمریکا مامور اعلام تحریم طرف‌های چینی شده است. هنوز کاخ سفید و سفارت چین در آمریکا نسبت به این خبر واکنشی نداشته‌اند. اضافه شدن این ۴ شرکت، تعداد شرکت‌های تحریم‌شده چینی توسط دولت ترامپ را به ۳۵ موسسه خواهد رساند.

بر اساس قوانین آمریکا وزارت دفاع این کشور موظف بود از سال ۱۹۹۹ لیست شرکت‌هایی که با ارتش چین ارتباط دارند را فراهم کند، اما وزارت دفاع آمریکا امسال اقدام به تهیه این فهرست کرده است. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که چند روز پیش کاخ سفید طی فرمانی اجرایی خرید سهام شرکت‌های چینی واقع در لیست سیاه آمریکا را توسط سهامداران آمریکایی ممنوع کرد.

البته قرار است این قانون از نوامبر سال ۲۰۲۱ اجرایی شود. البته برخی کارشناسان معتقدند که ممکن است با توجه به رویکرد متفاوت دولت بایدن که به زودی سر کار می‌آید، دستخوش تغییرات جدی شود.