ریال نیوز: دکتر شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: بایستی فضاهای فرسوده شهری را به گونه‌ای بازآفرینی کنیم تا علاوه بر اینکه محل زیست امن‌تری برای شهروندان فراهم می‌شود، هویت بافت‌ها و سنت‌های محلی، مذهبی و فرهنگی آنها نیز حفظ شود.

به گزارش ریال نیوز، دکتر سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات در حاشیه دورهٔ آموزشی “مفاهیم بازآفرینی شهری پایدار” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازآفرینی سبقه ای طولانی دارد که در ایران حدود ۱۰ سال است مورد توجه ویژه قرار گرفته و بازآفرینی مناطق فرسوده شهرها یکی از سیاست گذاری های مهم دولت به شمار می آید.
وی افزود: مفهوم بازآفرینی شهری به معنای دیرینگی نیست بلکه معنای فرسودگی بافت ها را دارد که سه ضلعی مردم، دستگاه های عمومی مثل شهرداری ها و دولت باید در این سیاست گذاری ترمیمی و تسهیل گرایانه همیاری داشته باشند تا موفقیت از این طرح ها حاصل شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: قصد مدیران و مجریان طرح های بازآفرینی شهری تنها تغییر کالبد بافت ها است اما قطعاً مهمترین چالشی که با آن مواجه می شویم چالش های فرهنگی و ارزشی هستند، لذا باید تمام اهتمام خود را در مسیر حفظ سنت ها و ارزش های محله های مختلف به کار گیریم.
به گزارش ریال نیوز، دورهٔ آموزشی “مفاهیم بازآفرینی شهری پایدار” با حضور فرمانداران، شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای استان تهران به دعوت مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری تهران روز سه شنبه در دو بخش سخنرانی و آموزش فنی تخصصی در اردوگاه شهید نامجو اوشان واقع در شمال شرقی پایتخت برگزار شد.

 

 

 

  • منبع خبر : ریال نیوز