ریال نیوز:بازار تهران همچنان یکه تاز قیمت ها در زمینه املاک تجاری است به طوری که برای خرید 3متر تجاری و به صورت سرقفلی باید یک میلیارد و 200میلیون تومان و بابت هر متر 400 میلیون تومان بپردازید.

به گزارش ریال نیوز، برخلاف تصور عموم مردم که به دلیل شیوع کرونا و رکود انواع بازارها، قیمت املاک تجاری کاهش یافته، باید گفت خیر در اصل این ماجرا صحت ندارد و هنوز هم قیمت تجاری ها در برابر مسکونی ها بسیار بالا محسوب می شود. 

محله محمودیه را باید یکی از گران‌ترین محدوده ها برای املاک تجاری به شمار آورد زیرا قیمت هر متر ملک تجاری در آن برابر با ۳۵۰میلیون تومان است. بررسی ها نشان می دهد برای خرید یک مغازه ۴۶متری در محمودیه باید ۱۶ میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان هزینه کنید.

رتبه سوم گران‌ترین محدوده در بزرگراه رسالت واقع شده که هر متر تجاری در این محدوده ۳۴۲٫۸۶۰میلیون تومان قیمت گذاری شده که یک ملک ۷۰ متری با قیمت ۲۴ میلیارد تومان به فروش می رسد.

در فرشته نیز خرید ۲۵۰متر تجاری با قیمت هر متر ۳۳۶ میلیون در نهایت ۸۴ میلیارد تومان خرج روی دستتان می گذارد.

رتبه بعدی گران‌ترین محدوده قیمتی املاک تجاری مربوط به مجتمع تجاری کوروش در اتوبان ستاری است که برای خرید ۳۳متر تجاری باید ۱۰٫۵میلیارد تومان هزینه کنید که به عبارت بهتر هر متر ۳۱۸ میلیون و  180 هزار تومان.

محدوده جمهوری و حافظ را باید یکی دیگر از گران‌ترین محدوده های املاک تجاری به شمار آورد به طوری که یک ملک ۱۷متری (سرقفلی) را ۵میلیارد تومان آگهی کرده ‌اند که قیمت هر متر آن ۲۹۴میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در سایر محلات و مناطق شهر می توان املاک تجاری را از حدود ۵۷ میلیون تا بیش از ۳۰۰میلیون تومان خریداری کرد.