حلقه بیمه، متناسب با برنامه شیلاتی کشور نیست

به گزارش ریال نیوز؛«نبی الله خون میرزایی» روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بیمه آبزیان از مبادی تولید افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سه هزار تن آبزی پروری داشتیم که در پایان سال ۹۸ به بیش از ۱۲۵ هزار تن رسیده است که این افزایش تولید، ضرورت توجه ویژه از جنبه های مختلف را می‌طلبد.

وی اظهارداشت: این بخش، ظرفیت بالایی در تولید، افزایش تولید و جهش تولید در بخش های ماهیان سردابی، گرمابی، خاویاری، میگو، پرورش ماهی در دریا و ماهیان زینتی دارد.

خون میرزایی تصریح کرد: در بخش میگو اکنون ۱۷ هزار هکتار سطح آماده کشت میگو داریم که تا پایان دولت تدبیر و امید به ۲۵ هزار هکتار افزایش می یابد.

وی افزود: در حالی که تکلیف سال آینده ۶۰ هزار تن و سال ۱۴۰۴ حدود ۱۰۰ هزار تن است، اما با ایجاد ۲۵ هزار هکتار مزرعه با میانگین چهار تن در هکتار، سال آینده به اهداف برنامه خواهیم رسید.

رییس سازمان شیلات ایران ادامه داد: بیمه یکی از نیازمندی های اساسی تولید پایدار است که هم باعث اطمینان خاطر تولیدکنندگان شده و هم باعث ارتقای سطح بهداشتی کار است.

وی ادامه داد: ما حلقه بیمه را به تناسب برنامه ریزی در کار به خوبی محکم نکرده بودیم، بنابراین در سال‌های گذشته از این بعد، آسیب جدی دیدیم.

خون میرزایی گفت: امیدواریم امضای این تفاهم نامه توسط دستگاه های مختلف در شرایط دشوار اقتصادی بتواند در جهش تولیدات کشاورزی اثرگذار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا