درخواست وزیر صنعت از اصناف برای کنترل بازار

به گزارش ریال نیوز، رضا رحمانی گفت: یکی از شاخص‌های شهرستان بابل، تجارت و توسعه تجاری آن است.

وی ادامه داد: خوشبختانه روند تولید و صادرات در استان های شمالی کشور به ویژه در مازندران مثبت و به خوبی مدیریت شده است.

رحمانی خاطرنشان کرد: راه اندازی برج اتاق اصناف شهرستان بابل یکی از اقدامات جدید و تازه در کشور در این بخش است.

وی تصریح کرد: خدمات متمرکز این مرکز اداری به نوعی همان تجلی راه اندازی پنجره واحد خدمات در بخش دولتی کشور است.

در کنترل بازار اتحادیه های صنفی باید پیشقدم باشند

وزیر صمت با اشاره به اصلاح نرخ بنزین و آثار آن در بازار خدمات گفت: در مجموع لازم است از عملکرد یک سال گذشته اصناف کشور در ثبات بازار تشکر کنم و البته در این خصوص عملکرد بخش تولید کشور نیز قابل قبول بوده است و جای تقدیر دارد.

وی افزود: در شرایط حاضر و پیش از ورود دستگاه‌های نظارتی مثل سازمان حمایت یا تعزیرات حکومتی، خود اصناف و اتحادیه های صنفی برای برخورد با متخلفان صنفی پیشقدم شوند.

وزیر صمت تاکید کرد: مردم به گردن ما مسئولان حق دارند و هر یک از ما به نوعی مدیون جانفشانی ها و ایثارگری های مردم هستیم.

رحمانی گفت: در شرایط فعلی تغییر قیمت اقلام کالایی در سطح کشور در بخشی موارد متأثر از جو روانی بازار و در بخش دیگر دارای منشا سو استفاده و اجحاف در حق مردم است و انتظار داریم اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی در برخورد با این متخلفین خود اقدام کنند و سازمانها و ارگان های نظارتی در مرحله بعد این روند نظارتی و کنترلی بازار قرار گیرند.

وی افزود: البته روند کنترل بازار از مبدأ تولید، امروز مدنظر ویژه وزارت صمت است و توسط سامانه های مرتبط به طور ویژه رصد می‌شود.

وزیر صمت اعلام کرد: طبق گزارشات دریافتی روند کنترل بازار در استان مازندران، خوشبختانه در چند روز گذشته قابل قبول بوده و امیدواریم تداوم داشته باشد.

رحمانی خاطرنشان کرد: امسال در کنار تجارت داخلی، تجارت خارجی و توسعه صادرات نیز به عنوان موتور محرک تولید کشور مورد توجه ویژه وزارت صمت است.

وی با اشاره به الحاق کشورمان به پیمان اقتصادی اوراسیا، گفت: از استان های شمالی کشور انتظار می‌رود از این ظرفیت جدید اقتصادی و تجاری به نفع توسعه صنعتی و تجاری مناطق خود بهره‌برداری نمایند.

رحمانی از برنامه ویژه وزارت صمت در خصوص افزایش صادرات به کشورهای همسایه، خبر داد و افزود: در همین راستا در صددیم حجم صادرات به این 15 کشور را تا سال ۱۴۱۰ به دو برابر میزان فعلی برسانیم که مطمئناً این مهم در سایه تلاش بازرگانان بخش خصوصی و آماده شدن بسترهای لازم از سوی دولت فراهم می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا