دستور آماده باش وزیر کشور برای مقابله با ” اُمیکرون “

ریال نیوز : وزیر کشور بر لزوم افزایش نظارت‌های مرزی و کنترل بر مسافرت های هوایی با هدف جلوگیری از شیوع سویه جدید بیماری کرونا تاکید کرد.

به گزارش ریال نیوز، احمد وحیدی با اشاره به همه گیری سویه جدید بیماری اُمیکرون در جهان گفت: با توجه به گزارش‌های علمی پزشکی، میزان سرایت پذیری سویه جدید اُمیکرون بسیار بالاست و برای همین باید با تمام دقت و حساسیت لازم به مقابله و مهار موج جدید بیماری در کشور باشیم.

وزیر کشور با بیان این که رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی می تواند سهم اساسی در کنترل موج جدید بیماری در کشور داشته باشد، اظهارکرد: براساس آخرین گزارش ها میزان استفاده از ماسک در کشور رقمی در حدود ۴۸  درصد است که باید این میزان به صورت جدی ارتقا یابد.

وی همچنین با اشاره به مساله سفرها و ورود بیماری از طریق مرزهای کشور گفت: در این خصوص استانداران مرزی بایستی مراتب حساسیت و مراقبت را در مرزهای کشور داشته باشند.

وحیدی بر لزوم نظارت فعالانه تر بر فرودگاه‌های کشور تاکید کرد و گفت: تشخیص به موقع بیماری و ایجاد شرایط قرنطینه می تواند سهم مهمی در کنترل بیماری در کشور داشته باشد.

وزیر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: اگر به این مرحله از تشخیص رسیدیم که برای مدیریت بیماری نیاز به اعمال محدودیت های بیشتر است، بایستی در اسرع وقت محدودیت ها اعمال شود.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت های خود به تقویت فرآیند مدیریت هوشمند بیماری در کشور اشاره کرد و گفت: فاز دوم اجرای این طرح با محوریت حمل و نقل درون شهری آغاز شده است و باید تلاش کنیم از هفته آتی فاز سوم طرح یعنی حمل و نقل برون شهری هم اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: با هم افزایی ظرفیت های داخلی و رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مانع از شیوع موج جدید بیماری در کشور شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا