رشد مجدد شاخص بورس

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۱۷۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۹۲ میلیارد ریال در ۴۰۷ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۷۶۵ واحد افزایش به ۷۳ هزار و ۸۹۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۱۸۳ واحد رشد به ۴۹ هزار و ۵۲۳ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز چهار هزار و ۱۱۶ واحد افزایش به رقم ۳۰۷ هزار و ۸۸۰ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۶۳۷ واحد و شاخص بازار دوم هشت هزار و ۵۸۹ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۶۴ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۲۴۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۰۱ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۴۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۲۲ بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۱۸ واحد و پتروشیمی فجر (بفجر) با ۱۱۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۰۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۸ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۰ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با ۴۴ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد ایران خودرو، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، سایپا، نوسازی و ساختمان تهران، بانک پاسارگاد و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۴۸۰ هزار برگه سهم به ارزش یک میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۵۸۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۶۳۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۹ هزار و ۲۳۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، بیمه پاسارگاد (بپاس)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر) و سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا