رو نمایی از سه سامانه وزارتخانه امور اقتصادى و دارايى در نمایشگاه الکامپ

به گزارش ریال نیوز، وزیر امور اقتصادی و دارایی در این مراسم از سامانه‌های “شبکه تعاملی تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران”، “برون‌سپاری مالیات بر نقل و انتقال املاک مسکونی” و “سامانه درگاه الکترونیکی سهامداران (دارا)” رونمایی کرد.

دژپسند افزود: با بهره برداری از این سامانه ها، بعد زمانی و مکانی در انجام فرآیندهای اقتصادی حذف می‌شود. با راه‌اندازی سامانه های مذکور، علاوه بر صرفه‌جویی چشم‌گیر در کاغذ، ارتباط چهره به چهره خدمات‌گیران این وزارتخانه حذف خواهد شد که عامل مهمی در کاهش فساد اداری است.

دژپسند راه اندازی سامانه “شبکه تعاملی تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران” را امکان مناسبی برای بهره گیری از ایده های جوانان در اقصی نقاط کشورمان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات در وزارت اقتصاد، علاوه بر توان کارشناسی و مدیریتی مجموعه این وزارتخانه، از پنج صاحبنظر متخصص در این حوزه نیز استفاده کردیم.

وزیر اقتصاد در پایان گفت: برای دستیابی به اهداف اقتصاد هوشمند، باید با تلاش بیشتر، فاصله‌ها را کم کنیم.

این گزارش حاکی است، سامانه دارا، درگاه ارائه کننده خدمات الکترونیکی(نظیر دریافت کل دارایی سهام، فهرست معامله ها، علت ممنوع از معامله شدن کد یا نماد و …) از طریق اپلیکیشن وب و موبایل، بدون نیاز به مراجعه حضوری به سهامداران حقیقی و حقوقی است و اقدامی در راستای حفظ شفافیت و اطلاع رسانی صحیح محسوب می شود.

شبکه تعاملی تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران با اهدافی چون افزایش مشارکت جوانان کشور در فرآیند تصمیم سازی و سیاستگذاری و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های علمی و تخصصی و توانایی‌های آنها در فرآیند تصمیم‌سازی و تنظیم سیاست‌های اقتصادی کشور طراحی شده است.

این شبکه دارای شش اتاق فکر موضوعی، اقتصاد کلان، فضای کسب و کار، بازارهای مالی و تجارت، مالیه دولت و نظارت مالی، اقتصاد هوشمند و مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های دولت است و اعضای آن را فارع التحصیلان و دانشجویان دوره دکتری و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های اقتصاد، مدیریت، حسابداری و سایر رشته های مرتبط در سراسر کشور تشکیل می‌دهند.

داوطلبان برای عضویت در این شبکه می‌توانند به آدرس Econet.mefa.ir مراجعه و ثبت نام کنند. با راه‌اندازی سامانه “برون سپاری مالیات بر نقل و انتقال املاک مسکونی” متقاضیان هنگام نقل و انتقال املاک مسکونی فاقد مشکل قانونی (به لحاظ سند مالکیت) می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به سازمان امور مالیاتی برای دریافت مفاصا حساب، از طریق ۲۶۰ دفترخانه منتخب، به‌صورت الکترونیکی، براساس محل قرارگیری ملک در تهران، مبلغ مالیات متعلقه به آن را محاسبه و در همان محل پرداخت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا