اجتماعیاخبار ویژهاقتصادی

پرداخت تسهیلات ۱٫۲ میلیون تومانی خرید به بازنشستگان آغاز شد

به گزارشریال نیوز، مراسم امضای تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان کشور با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد. در این مراسم افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در این طرح به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری تسهیلات ۱٫۲ میلیون تومانی خرید کالا از فروشگاه رفاه در کارت حقوق بازنشستگی پرداخت می‌شود که می‌تواند از ۷۵۰ فروشگاه رفاه در کشور خرید کنند.

وی ادامه داد: این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد ۲ درصد و با تنفس یک ماهه پرداخت می‌شود که ۵۰ درصد منابع آن از سوی بانک صادرات و ۵۰ درصد از سوی فروشگاه زنجیره‌ای رفاه تأمین می‌شود و بازپرداخت این تسهیلات نیز ۳ ماهه خواهد بود.

به گفته افتخاری این تسهیلات به صورت اختیاری بوده و بازنشستگانی که مایل باشند می‌توانند از این طرح استفاده کنند و امکان شارژ کارت‌های بازنشستگی سه بار در طول سال وجود دارد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: برای اجرای طرح یاری و اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان ۴۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که بدون یک ریال بودجه دولتی با منابع بانک صادرات و فروشگاه رفاه تأمین می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را تقویت قدرت خرید بازنشستگان عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 9 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا