پرداخت تسهیلات 1.2 میلیون تومانی خرید به بازنشستگان آغاز شد

به گزارشریال نیوز، مراسم امضای تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان کشور با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد. در این مراسم افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در این طرح به یک میلیون و 200 هزار بازنشسته کشوری تسهیلات 1.2 میلیون تومانی خرید کالا از فروشگاه رفاه در کارت حقوق بازنشستگی پرداخت می‌شود که می‌تواند از 750 فروشگاه رفاه در کشور خرید کنند.

وی ادامه داد: این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد 2 درصد و با تنفس یک ماهه پرداخت می‌شود که 50 درصد منابع آن از سوی بانک صادرات و 50 درصد از سوی فروشگاه زنجیره‌ای رفاه تأمین می‌شود و بازپرداخت این تسهیلات نیز 3 ماهه خواهد بود.

به گفته افتخاری این تسهیلات به صورت اختیاری بوده و بازنشستگانی که مایل باشند می‌توانند از این طرح استفاده کنند و امکان شارژ کارت‌های بازنشستگی سه بار در طول سال وجود دارد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: برای اجرای طرح یاری و اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان 4300 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که بدون یک ریال بودجه دولتی با منابع بانک صادرات و فروشگاه رفاه تأمین می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را تقویت قدرت خرید بازنشستگان عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا