اجتماعیاخبار ویژه

پویش ملی” به روستا برمی گردم” آغاز شد

ریال نیوز : بهره برداری از ۵۰۰ طرح اشتغال حاصل از مهاجرت معکوس کارآفرینان توسط بنیاد برکت ستاداجرایی فرمان حضرت امام رسما آغاز شد.

به گزارش ریال نیوز ، امیرحسن مدنی،‌مدیرعامل بنیاد برکت در حاشیه این افتتاحیه گفت: بنیاد برکت امسال در قالب دو پویش ملی “به روستا برمی گردم” و “برکت همدلی “،‌ایجاد اشتغال و تولید را در نقاط محروم و کم برخوردار کشور دنبال می کند.
وی افزود: پویش به روستا برمی گردم در ۳۱ استان،‌۲۹۷ شهرستان و ۸۰۳۵ روستا اجرا می شود که هدف آن برای امسال اجرای پنج هزار طرح اشتغال برای روستاییان مهاجرت کرده به شهرهاست.
مدنی توضیح داد: تا به حال ۱۲۰۰ نفر در این پویش ثبت نام کرده اند که همگی قصد بازگشت به زادگاه خود به همراه خانواده را دارند.
مدیرعامل بنیاد برکت همچنین به پویش ملی برکت همدلی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این پویش مخصوص کسانی است که می خواهند به صورت قرض الحسنه و یا بلاعوض به طرح های تولیدی و اشتغالزایی کمک کنند. این افراد می توانند با نصب اپلیکیشن از طریق شماره گیری *۸۹۰۰# با طرح های اشتغالزایی و فعالان این حوزه در نقاط مختلف کشور آشنا شوند و کمک های مالی خود را در اختیار افراد و طرح هاا قرار دهند.
به گفته مدنی کمک های قرض الحسنه می تواند برای مدت معنی انجام شود به طوری که پس از انقضای این مدت،‌ بنیاد برکت سرمایه خیران و نیک اندیشان را باز می گرداند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا