دسته بندی نشدهنفت و انرژی

۲۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در کیش کشف شد

سرهنگ علی اصغر جمالی گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و سوخت ، دو اکیپ از عوامل گشت دریایی ناوگروه شناوری برای انجام گشت دریایی در سطح حوزه استحفاظی اعزام و در ۱۰ مایلی جزیره فارور به سه فروند لنج صیادی که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشکوک می شوند.
وی با اشاره به اینکه لنج ها از بنادر فرعی و سواحل هرمزگان خروج کرده تا سوخت قاچاق را به شناورهای بیگانه که در خارج از آب های انحصاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بودند، انتقال دهند، توقیف و محموله آنان مورد بررسی قرار گرفت.
جانشین پایگاه دریابانی کیش تصریح کرد: در بررسی های اولیه مشخص شد، شناورهای توقیف شده فاقد هر گونه مدارک دریانوردی و ادوات صیادی بوده و صرفاً در زمینه سوخت قاچاق فعالیت دارند و با توجه به داشتن گازوئیل قاچاق، شناورهای توقیفی به همراه خدمه آنان به اسکله صیادی میرمهنای کیش منتقل شدند.
سرهنگ جمالی افزود: ماموران دریابانی در بازرسی از این سه شناور موفق شدند ۲۷ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق را کشف و ۱۰ نفر خدمه آن را دستگیر کنند.
وی با اشاره به اینکه با توقیف این شناورهای به ظاهر صیادی، ۱۰ نفر خدمه دستگیر شده اند، ادامه داد: از ابتدای امسال ۱۳ شناور که ۲ فروند آن لندین گرافت و ۱۱ فروند شناور صیادی بودند، توقیف و ۱۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ۶۴ نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا