۲۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در کیش کشف شد

سرهنگ علي اصغر جمالي گفت: در راستاي مبارزه با قاچاق كالا و سوخت ، دو اكيپ از عوامل گشت دريايي ناوگروه شناوري براي انجام گشت دريايي در سطح حوزه استحفاظي اعزام و در 10 مايلي جزيره فارور به سه فروند لنج صيادي که در حال گذر به سمت مرز بودند، مشكوك مي شوند.
وي با اشاره به اينکه لنج ها از بنادر فرعي و سواحل هرمزگان خروج کرده تا سوخت قاچاق را به شناورهاي بيگانه که در خارج از آب هاي انحصاري و اقتصادي جمهوري اسلامي ايران بودند، انتقال دهند، توقيف و محموله آنان مورد بررسي قرار گرفت.
جانشين پايگاه درياباني كيش تصريح کرد: در بررسي هاي اوليه مشخص شد، شناورهاي توقيف شده فاقد هر گونه مدارک دريانوردي و ادوات صيادي بوده و صرفاً در زمينه سوخت قاچاق فعاليت دارند و با توجه به داشتن گازوئيل قاچاق، شناورهاي توقيفي به همراه خدمه آنان به اسکله صيادي ميرمهناي کيش منتقل شدند.
سرهنگ جمالي افزود: ماموران درياباني در بازرسي از اين سه شناور موفق شدند 27 هزار ليتر سوخت گازوئيل قاچاق را کشف و 10 نفر خدمه آن را دستگير کنند.
وي با اشاره به اينکه با توقيف اين شناورهاي به ظاهر صيادي، 10 نفر خدمه دستگير شده اند، ادامه داد: از ابتداي امسال 13 شناور که 2 فروند آن لندين گرافت و 11 فروند شناور صيادي بودند، توقيف و 110 هزار ليتر سوخت قاچاق کشف و 64 نفر در اين رابطه دستگير و تحويل مراجع قضائي شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا