ابهام در افزایش ۲۰ درصدی حقوق

به گزارش ریال نیوز، حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر امروز (یکشنبه) در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس با بیان این‌که سرگردانی و مشکلات اساسی برای ایثارگران و خانواده‌هایشان در کشور به وجود آمده، اظهار کرد: متاسفانه کار این افراد را به دستگاه‌هایی داده‌اند که هیچ اطلاعی از آنها ندارند و هیچ هماهنگی برای رفع مشکلات آنها نمی‌کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان این‌که نظام رتبه‌بندی معلمان برخلاف برنامه ششم توسعه انجام شده و دوهزار میلیارد تومانی که برای آن پیش‌بینی شده در سال دوم برنامه باید اجرا شود، اظهار کرد: ماده ۲۹ و ۳۰ درباره‌ متناسب‌سازی و همسان‌سازی حقوق در بودجه رعایت نشده و افزایش ۲۰ درصدی حقوق در هاله‌ای از ابهام است و مشخص نیست که ۲۰ درصد یعنی چه؟ آیا به این معناست که کسی که ۲۰ میلیون حقوق‌ بگیرد هم ۲۰ درصد به او اضافه می‌شود و کسی که یک میلیون تومان می‌گیرد هم ۲۰ درصد؟ این کار، توپ را در زمین مجلس شورای اسلامی انداختن است.

حاجی بابایی اظهار کرد: خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش در بودجه ۱۳۹۸، سیاه‌ترین نگاه به آموزش و پرورش است و عدم شفافیت در بودجه نفت برخلاف ادعای آقای رییس جمهور مبنی بر شفافیت بودجه است و بودجه شفافیتی در نظام پرداخت پرداخت‌های شرکت نفت ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ششم در لایحه بودجه به متناسب‌سازی حقوق کارگران توجهی نشده و عدم توجه به افراد کم‌درآمد جامعه نیز در این موضوع دیده می‌شود پس با عنایت به مصوبات برنامه ششم توسعه باید بودجه سال ۹۸ اجراکننده یک‌پنجم برنامه ششم باشد که متاسفانه بودجه سال ۱۳۹۸ کمترین شباهت را به برنامه ششم توسعه دارا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا