تولید 5 میلیون دست پوشاک و ایجاد 2 هزار شغل با «چرخ برکت»

به گزارش ریال نیوز، میرسامان پیشوایی افزود: هدف رویداد ملی چرخ برکت جذب طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه و کارآفرینانه برای تولید 5 میلیون دست پوشاک تا پایان سال جاری است. تفاوت این رویداد با دیگر کارهای استارتاپی در این است که برای ایده‌های کارآفرینانه نیز فراخوان داده شده تا به این ترتیب، کسانی که دارای کسب و کاری در حوزه پوشاک هستند و خیرینی که می‌خواهند در مناطق محروم اشتغال‌زایی داشته باشند هم بتوانند در قالب این رویداد، فعالیت کنند.
وی خاطرنشان کرد: رویداد ملی چرخ برکت علاوه بر تولید 5 میلیون دست پوشاک داخلی، ایجاد 2 هزار فرصت شغلی را هم در صنعت پوشاک هدف‌گذاری کرده است.
مسئول رویداد ملی چرخ برکت با اشاره به وضعیت صنعت پوشاک کشور گفت: قرار است در قالب رویداد چرخ برکت، علاوه بر تولید 5 میلیون دست پوشاک ایرانی در سال جهش تولید و حمایت از کالای ایرانی، از واردات و قاچاق پوشاک خارجی به داخل کشور نیز جلوگیری شود.
پیشوایی یادآور شد: صنعت پوشاک از جمله نیازهای اساسی کشور ما به‌شمار می‌رود که صنایعی دیگری همچون صنعت مد را که دارای اقتصادی قوی در دنیا است، در خود جای داده.
وی اظهار داشت: رویداد ملی چرخ برکت با همکاری دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود و علاقه‌مندان و صاحبان طرح و ایده تا 30 مهرماه فرصت دارند در فراخوان این رویداد شرکت و طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی خود را ارائه نمایند.
مسئول رویداد ملی چرخ برکت ادامه داد: فراخوان این رویداد برای جوامع دانشگاهی فرستاده و در فضای مجازی و شبکه‌های نیز منتشر شده است. این فراخوان همچنین با هدف ارتباط‌گیری با کارآفرینان و فعالان صنعت پوشاک، از طریق شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب هم اطلاع‌رسانی شده است.
پیشوایی عنوان کرد: تا به امروز طرح‌های و ایده‌های خوبی به دست ما رسیده است. از 10 آبان‌ماه ارزیابی طرح‌ها آغاز و رویداد ملی چرخ برکت از 30 آذرماه به شکل رسمی آغاز خواهد شد.
وی اعتبار پیش‌بینی شده برای رویداد چرخ برکت را 200 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: راه‌اندازی 150 طرح اشتغال‌زایی، 2 هزار فرصت شغلی و تولید 5 میلیون دست پوشاک در این رویداد هدف‌گذاری و پیش‌بینی شده است.
مسئول رویداد ملی چرخ برکت خاطرنشان کرد: قرار است در قالب این رویداد، با تحقق شبکه‌سازی در صنعت پوشاک، تولیدکنندگان فعال در این حوزه تفکیک شده و یک زنجیره کامل از تامین مواد اولیه تا فروش محصول تکمیل و تشکیل شود. اصولا هدف بزرگ این رویداد، علاوه بر اهداف مد نظر بنیاد برکت از جمله افزایش تولید و اشتغال‌زایی، شناسایی و تکمیل شبکه تولید در صنعت پوشاک و صنایع مرتبط است.
پیشوایی در پایان اظهار داشت: رویداد ملی چرخ برکت در تمام کشور برگزار می‌شود و اعتبار این رویداد متناسب با نیاز و توانایی‌ها به هر استان تخصیص خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =

دکمه بازگشت به بالا