پرداخت وام کرونای شرکت‌های حمل و نقل ریلی

به گزارش ریال نیوز به نقل از صدا و سیما، سعید رسولی در خصوص پرداخت وام حمایتی به شرکت‌های حمل و نقل ریلی آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، قرار است ۹۴۰ میلیارد تومان وام به شرکت‌های حمل و نقل مسافری در بخش صنعت ریلی که از این بیماری و بدلیل کاهش شدید درآمدهای خود متضرر شده اند، پرداخت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: برای هر شرکت سهمیه‌ای تعریف شده و این شرکت‌ها برای طی مراحل اداری به بانک‌های عامل معرفی شده اند، اما تا امروز، هیچ شرکت حمل و نقل ریلی این وام را دریافت نکرده است.

رسولی، با اشاره به کاهش شدید درآمد شرکت‌های مسافری ریلی پس از شیوع کرونا، افزود: در شش ماه گذشته درآمد شرکت‌های بخش مسافری راه آهن به شدت کاهش یافته و وضعیت درآمدی اکثر آن‌ها حاد شده است و با توجه به اینکه بر اساس مقررات وزارت راه و شهرسازی و همچنین تعهدات اخلاقی خود شرکتها، هیچ یک از کارکنان این بخش تعدیل و اخراج نشده اند، از شبکه بانکی توقع داریم که در پرداخت این وام به شرکت‌ها تعجیل کند.

وی افزود: پرونده اکثر شرکت‌های مشمول دریافت وام در مرحله تکمیل مدارک یا سپردن وثیقه است و بر اساس پیگیری‌های جدی که در سطح وزارت راه و شهرسازی و شرکت راه آهن شده است امیدواریم حداکثر تا نیمه شهریور، تعدادی از شرکت‌ها موفق به دریافت این وام حمایتی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا